"Yegane gücümüz demokratik sivil toplum gücüdür"

"Yegane gücümüz demokratik sivil toplum gücüdür"
EGAFED 72'nci Yönetim Kurulu Toplantısı Kütahya'da gerçekleştirldi. Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı Efkan Ceylan, birlikte güç doğar fikri ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; "Fakat şunu büyük bi

EGAFED 72'nci Yönetim Kurulu Toplantısı Kütahya'da gerçekleştirldi. Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı Efkan Ceylan, birlikte güç doğar fikri ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; 'Fakat şunu büyük bir hassasiyetle belirtmek isterim ki; elimizdeki güç üyelerimizin sayısının gücü değildir. Sahip olduğumuz ve muhafaza etmekte kararlı olduğumuz yegane gücümüz demokratik sivil toplum gücüdür' dedi.
'KÜTAHYA İÇİN SEYYAH GİBİ GEZİYORUZ'
Kütahya'da Kütahya Genç İş adamları Derneği'nin (KÜGİAD) ev sahipliğinde Kütahya Hilton Garden İnn Oteli'nde gerçekleştirilen EGAFED'in 72'nci Yönetim Kurulu Toplantısının açılışı konuşmasını gerçekleştiren KÜGİAD Başkanı Volkan Turgut, EGAFED'i Kütahya'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Kütahya her alanda gelişmek için çalışıyor, özellikle termal turizm açısından baktığımızda Kütahya'nın bu yönede gelişmemesi için bir sebep yok. Kütahya'nın gelişmsi ve kalkınması için KÜGİAD olarak gereken ger türlü desteği vermek için çalışmlarımıza devam ediyoruz. Özellikle seyyah gibi başka ülkelere giderek o ülkelerdeki yenilikleri ve teknolojileri Kütahya'ya getirmeye çalışarak Kütahya'nın çağa ayak uydurması için arkadaşlarımızla özverili bir biçimde yolumuza devam ediyoruz.'

'BÜTÜN GAYRETİMİZ, BİR ARAYA GELEREK ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE VE GELECEĞİMİZE HİZMET ETME GAYRETİDİR.'
Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı Efkan Ceylan, Yönetim Kurulu Toplantısında yaptığı konuşmada, Ege ve Akdeniz bölgelerindeki genç işadamları nezdindeki örgütlenme çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.
Genç işadamları olarak birtakım amaç ve görevler için bir araya geldiklerini ifade eden Ceylan, şunları söyledi:
''Birlikten güç doğar fikriyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Ancak elimizdeki güç, üyelerimizin sayısının gücü değildir. Sahip olduğumuz ve muhafaza etmekte kararlı olduğumuz yegane gücümüz, demokratik sivil toplum gücüdür. Hepimiz aynı ülkenin, aynı toprağın, aynı geleneğin gençleriyiz. Bütün gayretimiz, bir araya gelerek ülkemize, milletimize ve geleceğimize hizmet etme gayretidir. Bu konuda hiç mütevazi olmadık. Çünkü bizlerin, yani işadamlarının üstlendiği misyonun ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu biliyoruz. Bir araya gelmemizin tek amacı, işlerimizi büyütmek, birbirimizle ticaret yapmak değildir. Bizi bir araya getiren temel neden, ortak sorunlar karşısında ortak akılla, ortak çözümlerle, ortak hedeflerle hareket etmektir.''
Türkiye'nin mali ekonomik politikalarının temelinde girişimciliğin yer alması gerektiğine işaret eden Ceylan, ''Türkiye'nin geleceğinin anahtarının yeni yatırımlar ve girişimler olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle girişimin ve girişimcinin önündeki bütün engellerin kaldırılması gerekmektedir'' diye konuştu.
Ceylan, hiçbir menfaat beklemeden başta ülkesi, bölgesi ve kenti için çalıştıklarını belirterek, bunun hizmet noktasının ucunun siyasete dayandığını anlattı. Dernek başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin siyasette, odalarda, borsalarda yer alması gerektiğini her zaman vurgulayıp savunduklarını bildiren Ceylan, milletvekili aday adayı olacak genç işadamlarını parti ayrımı gözetmeksizin destekleyeceklerini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Kütahya Genç İşadamları Derneği (KÜGİAD) yöneticileri tarafından Ceylan'a plaket ve çini tabak, UNESCO tarafından ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' ödülü verilen Kütahyalı çini ustası Mehmet Gürsoy'a ise plaket verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com