Yemen'de kan durmuyor!

Yemen'de kan durmuyor!
Yemen'de çatışmada ölen asker sayısı 185'e yükseldi

Yemen'de Pazar günü akşam saatlerinde başlayan El Kaide saldırılarında ölen askerlerin sayısı 185'e yükseldi. Abyan eyaletinin Zincibar kentinde yaşanan çatışmalar son 10 ay içinde gerçekleşen El Kaide saldırılarının en kanlısı olarak dikkati çekiyor.

Askeri birliklere ani bir saldırı şeklinde başlatılan terörist saldırı, askerleri hazırlıksız yakalarken, yetkililer ve görgü tanıkları Zincibar'da yaşananları katliam olarak nitelendiriyor.

Öldürülen birçok askerin bedeninin parçalandığını ve başlarının kesik olduğunu ifade eden yetkililer, örgütün saldırılarda ''ahlak dışı'' bir tutum sergilediğini söyledi.

El Kaide örgütünün, bu saldırı ile ordunun ve askerlerin moralini kırmayı hedeflediği ve yaşanan ağır kayıpların yanı sıra, çölde bırakılan parçalanmış asker cesetlerinin ordu içine korku salmaya yönelik barbarca bir davranış olduğu ifade edildi.

Bir yıl süren halk ayaklanmaları sırasında yer yer büyük çatışmaların yaşandığı bölgede, bugüne kadar El Kaide örgütünün ''vur kaç'' taktiği uyguladığını, 21 Şubat seçimlerinin ardından görevi devralan Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin terörle mücadeledeki kararlı açıklamalarının ardından saldırıya geçildiği bildirildi.(ugk)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com