Yemen'in güneyindeki çatışmalarda 25 El Kaide üyesi öldürüldü (Fotoğraflı)

Yemen'in güneyindeki çatışmalarda 25 El Kaide üyesi öldürüldü     (Fotoğraflı)
Yemen'in güneyindeki çatışmalarda 25 El Kaide üyesi öldürüldü (Fotoğraflı)

SANA (A.A) - Yemen'in güneyindeki Abyan bölgesinde çıkan çatışmalarda 25 terör örgütü El Kaide üyesi öldürüldü, 4 Yemen askeri hayatını kaybetti.
     Bir askeri kaynak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abyan bölgesindeki çatışmalarda, en az 25 El Kaide üyesinin öldürüldüğünü, çok sayıda terör örgütü üyesinin yaralandığını belirterek, 4 askerin hayatını kaybettiği çatışmalarda 2 asker ile 2 sivilin yaralandığını kaydetti.
     Sabah saatlerinden beri devam eden çatışmalara savaş uçaklarının da katıldığı ve El Kaide militanlarının bulunduğu bölgeleri havadan vurduğunu ifade eden askeri kaynak, ordu birimlerinin El Kaide'nin en önemli kalelerinden biri olan Ciar şehrine bitişik ''7 Ekim Sanayi'' bölgesinin kontrolünü eline geçirdiğini savundu.
     Ordu birliklerinin arama ve tarama çalışmalarına devam ettiğini, El Kaide'nin lider kadrosunun bölgeden çaktığını öne süren askeri kaynak, ayrıca daha önce El Kaide militanlarınca el konulan 2 tankın geri alındığını bildirdi.
     Askeri kaynak, ordu birliklerinin, geçen yıl mart ayında militanların kontrolü eline geçirdikleri Ciar şehrine saldırmaya hazırlandıklarını da dile getirdi.
     Öte yandan yerel kaynaklar, Yemen ordusunun güneyde silahlı El Kaide militanlarına karşı büyük bir ilerleme kaydettiğine dikkati çekti.
    
     Muhabir: Sana / İbrahim Kılıç
     Yayıncı: Tarkan Demir (SANA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com