Yemin töreni duygulu anlara sahne oldu

Yemin töreni duygulu anlara sahne oldu
Uşak'ta 40 engelli vatandaşın bir günlük temsili askerlik yaparak yemin ettiği törende, sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.

Uşak'ta 40 engelli vatandaşın bir günlük temsili askerlik yaparak yemin ettiği törende, sevinç ve hüzün bir arada yaşandı.

İl Jandarma ve Garnizon Komutanlığı'nda Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen törende askeri üniformalarla askerlik yemini eden engelliler ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.
Törene Vali Vekili Ali Galip Saral, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Osman Topbaş, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Uşak Şubesi Başkanı Salih Küçük, engelli askerlerin yakınları ve çok sayıda davetli katıldı. Yağmur nedeniyle kapalı alanda yapılan temsili yemin töreninde bir günlüğüne asker olan engelli vatandaşlara terhis belgelerini Vali Vekili Ali Galip Saral ile diğer protokol üyeleri verdi.
Törende konuşan TSD Uşak Şubesi Başkanı Salih Küçük, Engelliler Haftası nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'nın engellilere yönelik sürdürdüğü temsili bir günlük askerlik eğitiminin engelliler ve aileleri için büyük önem taşıdığını ifade etti. Türkiye'de yaklaşık 9 milyon engelli vatandaşın olduğunu ancak engellilere hak ettikleri değerin verilmediğini söyleyen Salih Küçük, “Engelli kardeşlerimize bir günlükte olsa asker olma şerefini ve onurunu yaşatan Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür ediyoruz. Bu davranış biz engellileri ve ailelerine gurur veriyor. Bugün bizim en gururlu günümüz. Vatan savunmasında gerekirse bizlerde üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmaya hazırız. Engelli kardeşlerimiz bir günlükte olsa yaşadıkları bu gururu ömür boyunca unutmayacaktır. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında hak ettiği değeri görmesini arzu ediyoruz '' dedi.
Uşak İl Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Osman Topbaş ise konuşmasında temsili yemin töreninin engelli vatandaşlara ve ailelerine moral kaynağı olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından temsili bir günlük askerlik görevini yerine getiren 40 engelli genç yemin etti. Yemin törenin ardından ise bir günlüğüne asker olan engellilere terhis belgeleri verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com