"Yenemeyeceğimiz takım yok"

"Yenemeyeceğimiz takım yok"
Ceyhan Belediyesi, Avrupa'ya gözünü dikti.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Ceyhan Belediyesi Basketbol Şube Sorumlusu Sedat Sözlü, her maçta biraz daha iyi oynadıklarını söyledi.

Sedat Sözlü, yaptığı açıklamada, Kayseri KASKİ ve Beşiktaş maçlarında son dakikaya kadar önde götürdükleri karşılaşmaları uzatmaya taşıyarak birini kazandıklarını diğerini ise kaybettiklerini söyledi. Sözlü, "Takım olarak sıkıntımız son periyotlar, son periyotlarda daha iyi bir oyun sergilediğimiz takdirde yenemeyeceğimiz takım yok. Özellikle son iki karşılaşmada maçın başından son periyoda kadar önde götürdüğümüz müsabakaları final periyotlarındaki performanslarımız belirliyor. Veya şans topuna bırakıyoruz. Bu sıkıntımızı aştığımız zaman yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

Sözlü, takımın teknik patronu Atilla Keskin ve teknik heyetin yanında olduklarını belirterek "Atilla Keskin gerek tecrübesi gerekse yapmış olduğu yerinde hamlelerle iyi bir hoca olduğunu göstermektedir. Biz kendisine güveniyoruz. Bu yıl ligi arzuladığımız yerde bitirerek takımımızı mücadele etmek istediğimiz Avrupa Kupalarına taşıyacağına inanıyorum" diye konuştu.

Sözlü, Asena'yı gerek Kayseri KAKSİ gerekse Beşiktaş maçında çok aradıklarını vurgulayarak, "Asena'nın sakatlığı nedeniyle Natasha Lacy'yi dinlendiremiyoruz. Asena'nın takıma katılmasıyla daha iyi bir takım olacağız. Sporcularımızın uyumu bizleri sevindiriyor. İnşallah sezon içinde başka sakatlanmalar yaşamayız ve ligi istediğimiz yerde bitiririz" dedi.

Bu hafta sonu Ceyhan'da Samsun Basket'i ağırlayacaklarını kaydeden Sözlü, günde çift idmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini ve cumartesi günü saat 16.00'daki karşılaşmaya tüm Ceyhanlı basketbol severleri salona beklediklerini söyledi. Öte yandan, Ceyhan Belediyesi'nde Asena Yalçın dışında sakat oyuncunun bulunmadığı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com