Yeni Adli Yıl açılışında vekil protestosu

Yeni Adli Yıl açılışında vekil protestosu
Eskişehir'de yeni adli yılın açılış töreninde gerginlik yaşandı. Ak Parti Milletvekili Ülker Can, Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin'in konuşması sırasında töreni terk etti.

Eskişehir'de yeni adli yılın açılış töreninde gerginlik yaşandı. Ak Parti Milletvekili Ülker Can, Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin'in konuşması sırasında töreni terk etti.
Vilayet Meydanı'nda düzenlenen törene katılan AK Parti milletvekili Ülker Can, Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin'in konuşması esnasında tören alanını terk etti. 2011 - 2012 adli yıl açılış töreninde konuşan Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin, 'Açılım, demokratik özerlik söylemlerinin verdiği cesaretle bazı kişi ve kuruluşlar, yeni anayasaya ihtiyaç olduğunu ve Anayasa'nın değişmez, değiştirilmesi teklif bile edilemez maddelerinin de tartışılabileceğini belirtmektedir. Dikkat edilirse dünya
görüşleri, siyasi talepleri ve beklentileri çok fazla olan ve başka bir durumda asla bir araya gelemeyecek olan, hatta birbirine rakip olan kesimler, nedense bu hususta, yani üniter yapının parçalanmasında, bölünmemizde, bayrağımızın, dilimizin, başkentimizin değiştirilmesinde ortak hareket etmekte aynı paralelde bulunmaktadırlar' ifadelerini kullandı.
Yeni anayasa hazırlıklarına karşı çıkan Öztekin, 'Atatürk'ü ve Atatürkçülük ilkelerini ve devrimlerini kabul etmeyenler, Atatürk ile bayrağımızı bir arada görmeyi tahammül edemeyip Atatürk'ün olmadığı bir bayrağı tercih edenler, bölücüler, ikinci cumhuriyetçiler, ılımlı İslam ve dinler arası diyalogla yüce dinimizin içinin boşaltılmasını hedefleyen dış mihraklar ve bunların gerek dışarıda gerekse ülkemizdeki uzantıları, emperyalistler, iş birlikçiler ve daha birçokları, ağız birliği etmişçesine rejimin
temel değerlerini hiçe saymakta ve yeni anayasada değişmez maddeler olmayabileceğini, bunun mazide kalabileceğini çekinmeden söyleyebilmekteler' şeklinde konuştu. AK Parti Eskişehir milletvekili Ülker Can, Baro Başkanı Rıza Öztekin'in konuşması devam ederken aracına binerek tören alanını terk etti. Öztekin, milletvekili Ülker Can'ın töreni terk etmesiyle ilgili olarak ise, 'Demokratik tepkisini ortaya koymuş' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com