Yeni Akademik Yıl Başladı

Yeni Akademik Yıl Başladı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)'nde 2009-2010 akademik yılı düzenlenen törenle başladı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)'nde 2009-2010 akademik yılı düzenlenen törenle başladı.
Prof. Dr. Önce, akademik yılın başlaması dolayısıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bilinen tüm sosyal sorunlarının çözümünün, toplumun refah düzeyinin bir an önce artmasından geçtiğini söyledi.
Ülke enerjisinin büyük kısmının buna harcanması halinde gelişmiş ülkelerin yaşamadığı sıkıntıları Türkiye'nin de yaşamayacağını ifade eden Prof. Dr. Önce, ülkesinin gelişmişliği ve refahıyla mutlu olan insanların başka arayışlar peşinde olamayacaklarını belirtti.
Prof. Dr. Önce, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, ilkeleri ve devrimleriyle kurduğu Cumhuriyet'in demokratik, laik, sosyal hukuk devleti, üniter devlet ve ulusal bütünlük anlayışıyla hızla gerçekleştirilebilecek bir ekonomik kalkınma için herkesin çok çalışması gerektiğine işaret ederek, çalışmadan üretmenin, üretmeden tüketmenin mümkün olamayacağını anlattı.
Küreselleşmenin kimine göre sömürü, kimine göre ise uluslararası iletişim ve kalkınma anlamları taşıdığını bildiren Prof. Dr. Önce, şöyle devam etti:
''Yorum ne olursa olsun bir gerçek vardır, o da uluslararası rekabettir. Her zaman var olmuştur ve olacaktır. Türk ulusu olarak birlik ve beraberlik içinde hızla kalkınmamız, bugün Mars'a gitmeye çalışan dünyadan kopmamamız gerekmektedir. Bunun için de ulusal bilinç, bilim ve teknoloji üretimi ve bunun kullanımı en önemli unsurlardır.''
Törene, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Garnizon ve Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nuh Kalkan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, daire müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com