Yeni Akit yazarı Gül'e 'beyinsiz' mi diyor?

Yeni Akit yazarı Gül'e 'beyinsiz' mi diyor?
Abdurrahman Dilipak köşesinde Cumhurbaşkanı Gül'ü topa tuttu

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü köşe yazısında isim vermeden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü eleştirdi.

New York'taki Birleşmiş Milletler toplantısında "Gezi Parkı eyleminden başlangıçta demokrasimizin ulaştığı noktayı ortaya koyması açısından gurur duydum" diyen Cumhurbaşkanı'nı Dilipak sert sözlerle eleştirdi. Gezi olaylarının planlı olduğunu ve kirli bir oyun düzenlendiğini iddia eden Dilipak polisi eleştiren ve gezinin ilk 3 gününden gurur duyan islamcıları anlamadığını söyledi.

Kuran'dan ayetlerle bu isimleri eleştiren Dilipak verdiği örnekle Gül'e 'beyinsiz' yakıştırması yaptı. Yeni Akit yazarı Erdoğan'ı ve Gezi tavrını desteklerken Gül için; "Tamam! “Ortam gergin, biraz yumuşatalım”, “bu oyuna katılmış, iyi niyet kurbanı bizim çocukları ayrı tutalım” endişesini anlarım da, bu işin tekrar tekrar söylenmesi karşısında “cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir bazan” sözünü hatırlamadan edemiyorum. Bir de “içimizdeki akılsızların işledikleri yüzünden bizi helak eder misin Allahım” diye bir uyarı var, biliyorsunuz! Bir de, sözlerimizin “efradına cami, ağyarına mani” olması gerekmez mi! Politikacılar, kanaat önderleri sözlerine dikkat etmeli." diyerek göndermede bulundu.

Dilipak, Kuran'da Araf Suresi 155. ayette geçen “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak eder misin Allah'ım?” ifadesine yer vererek Erdoğan ve Gül arasında fikir çatışmasında Erdoğan  tarafında yer aldı ve Gül'ün bu sözlerinin nasıl kullanılacağını düşünmeden konuştuğunu savundu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com