Yeni Akit yine çark etti

Yeni Akit yine çark etti
18 Ekim 2010 Referandu'munun ardından HSYK'nın kararını devrim olarak gören gazete, aradan üç yıl geçip de işlerine gelmeyince HSYK'yı istifaya çağırdı.

Yeni Akit yüz yılın çarkına imza attı! Aynı gazetenin iki farklı manşetinde HSYK hem devrimci ilan edildi hem istifaya çağrıldı...

Odatv'nin haberine göre; Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'nun ikinci ayağı konusunda İstanbul Başsavcılığı'nda, soruşturmayı yürüten Savcı Muammer Akkaş ile İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı arasındaki karşılıklı açıklamalara son olarak HSYK katılmıştı.

Başbakan Erdoğan'ın 12 Eylül referandumunda HSYK ile ilgili düzenlemeye atıfta bulunarak "yanlış yaptık" demesi ile birlikte HSYK hükümetin hedefine konulmuş oldu.

Hükümetten gelen bu açıklama doğrultusunda yandaş medya da hemen pozisyonunu aldı ve HSYK'ya yüklenmeye başladı. Yeni Akit gazetesi bugün "HSYK istifa" manşeti ile çıktı.

Ancak aynı gazete, 2010 referandumu sonrası "HSYK'da devrim" başlığını kullanmıştı. Şimdi ise aynı HSYK için istifa istedi.

Üstelik Yeni Akit bu manşeti attığı gün Cemaat'in degisi olan Aksiyon'un yıllar önce HSYK'yı eleştirirken bugün sahip çıkmasını eleştirmiş ve "hafıza kaybı" yaşadığını söylemişti. Yani aslında her iki taraf da "hafıza kaybı" yaşıyordu.

İşte o manşetler:(DSE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com