“Yeni Akit’i kim koruyor?”

“Yeni Akit’i kim koruyor?”
Milliyet gazetesi yazarı Mehveş Evin, Yeni Akit gazetesinin nefret içerikli haberlerini sert bir şekilde eleştirdi.

İşte “Yeni Akit’i kim koruyor?” diye soran Mehveş Evin’in o yazısından bir bölüm:
 
“Bu kaçıncı rezalet, artık saymaktan yorulduk... Yeni Akit gazetesi, kişilerin ırk, inanç, fikir ve tercihleri üzerinden yalan, karalayıcı ve nefret içerikli haberler yapmayı sürdürüyor.
 
Dizilerden sinema filmlerine, gazetelerden yazarlara, kitaplardan heykellere, her konuda topluma şekil şemal vermeye meraklı iktidar, nedense bu nefret dolu yayınlara gelince suspus oluyor! Kınamak bir yana, Vakit gazetesi başköşelerde ağırlanıyor.
 
Yeni Akit, gazetecilere, akademisyenlere, ODTÜ’ye, muhalefete yönelik utanç verici yayınlarını sürdürürken, imza kampanyaları ve kınamalar birbirini kovalıyor.
 
Şimdi ceza verin
 
28 Şubat yayınlarını tartışır, eleştirirken... Bir dönemin yanlış habercilik örnekleri, temcit pilavı gibi ısıtılırken... Aynı söylemin bu defa başka gruplara yönelik yapılmasına sessiz kalınması kabul edilemez!
 
Bu yayınların şimdi cezalandırılması gerekiyor ki medyadaki çirkin alışkanlıklar son bulsun. Bu saldırıların münferit değil, sistematik olduğunu anlaşılsın.
 
“Barış dilini konuşalım” ve “nefret söylemini bırakalım” dediğimiz bir dönemde, Yeni Akit gibi yayınların saçtığı nefret tohumları, daha evvel pek çok örneğini gördüğümüz gibi korkunç sonuçlar doğurabilir.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://gundem.milliyet.com.tr/yeni-akit-i-kim-koruyor-/gundem/gundemyazardetay/07.01.2013/1652152/default.htm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com