Yeni Akit'ten Bulmaca Skandalı!

Yeni Akit'ten Bulmaca Skandalı!
Bulmacadaki şifre sözcük bölümünde Şeyh Said'e atıf yapılarak 'Cumhuriyete kurban verdik' denildi!..

Akit gazetesinde yer alan ve Şeyh Said'in büyük bir fotoğrafının kullanıldığı çengel bulmacada "şifre sözcük" olarak "Cumhuriyete kurban verdik" ifadesi kullanıldı.

Akit gazetesi, dünkü sayısında yayımladığı bulmacada yeni bir skandala imza atıldı. Tam sayfa verilen bulmacada, Güney Doğu'da çıkardığı isyan nedeniyle 1925 yılında idam edilen Şeyh Said'in iki asker arasında çekilmiş fotoğraf kullanıldı.

"Asılan bir İslam alimi" sorusuna "Şeyh Said" yanıtı veriliyor. Bulmacada numaralandırılmış harflerin birleştirilmesiyle elde edilen "şifre sözcük"te ise Şeyh Said'e atıf yapılarak "Cumhuriyete kurban verdik" denildi.

AKİT'İN ŞİFRELİ BULMACALARI ÜNLÜ

Akit daha önce de, İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğu'na yönelik El Kaide'nin yaptığından şüphelenilen saldırıda şehit olan polislerle ilgili "Gavurlar için değer miydi" ifadesini kullanmıştı. Komutanların fotoğrafının yer aldığı çengel bulmacasında ise şifre sözcük "Kral değilsiniz" olurken, ünlü müzisyen Fazıl Say'a yönelik yine aynı bulmacada "Başörtüsü düşmanı müzisyen" sorusu sorulmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com