Yeni Başsavcı'dan şok ifadeler

Yeni Başsavcı'dan şok ifadeler
Yolsuzluk operasyonları sonrası yeni atanan Başsavcı Hadi Salihoğlu basınla ilk toplantısında görevden almaların devam edeceğinini sinyallerini verdi

Geçtiğimiz hafta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Hadi Salihoğlu gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Yaklaşık 45 dakika süren toplantıda Başsavcı Salihoğlu AKP'nin atadığı Başsvcı olmanın hakkını vereceğini açıklamalarıyla belli etti.

Adliyede bundan sonra yapılacak değişikliklere ilişkin de bilgiler veren Başsavcı Salihoğlu, Türkiye'nin gündemine oturan 17 Aralık, 25 Aralık operasyonlarında başsavcılığın bilgisi olmadan yapıldığı tartışmalarının hatırlatılması üzerine Başsavcı Salihoğlu, "Bana bağlı görev yapan bir savcının beni kenara atıp kendi kendine hareket etmesi olmaz. Ben başsavcıysam önemli olayları bilmek zorundayım. 'Ben bilgi vermek zorunda değilim' diye bir şey olamaz. Bu konuda kanunun bana verdiği yetkiler doğrultusunda bütün yetkilerimi kullanacağım" diye konuştu.

"ESASLI GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAĞIM!"

Adliyede ilk olarak esaslı görev değişikliği yapacağını belirten Başsavcı Salihoğlu görev değişikliklerinin müdahale olarak algılanmaması gerektiğini belirtti. Salihoğlu, "Buraya geldiğimiz belli olsun. Savcılar bana bağlı görev yapıyor. Görevlerini verirken kimseyi kuşkuya düşürmeyecek şekilde davranmamız gerekiyor" dedi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com