"Yeni Bir Reyhanlı Vakası Yaşanabilir"

"Yeni Bir Reyhanlı Vakası Yaşanabilir"
Kilis’in Suriye sınırındaki Öncüpınar Gümrük Kapısı karşısındaki Esselame Sınır Kapısı’nda meydana gelen patlamada 24 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Sansürsüzhaber'e konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, ilk ulaşılan bilgilere göre; Esad güçlerinin hava operasyonu sırasında bomba yüklü bir araç ya da mühimmat dolu bir evde patlama olduğunun düşünüldüğünü açıkladı.

Patlama sonrasında büyük bir yangın çıktığını ve yangının Türkiye tarafından da görüldüğünü anlatan Şeker, "hava saldırısı devam ediyor bu nedenle Suriye'den Türkiye'ye doğru kaçış var.  Türkiye açısından endişe veren bir durum da sözkonusu. İnsanlar bizim sınıra hücum ediyor ama şu anda kış şartlarında onları barındıracak imkanımız yok.  Gelenleri de denetliyemiyoruz. Kim , hangi amaçla geliyor belli değil" diye konuştu.

"YENİ BİR REYHANLI VAKASI YAŞANABİLİR"

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin ise sınırların artık teröristlerin elinde olduğu uyarısı yaptı. Yakında Türkiye'de de eylem yapılabileceğine dair duyum aldıklarını açıkladı. Çirkin, şöyle konuştu:

"Suriye sınırı artık PKK ile El Kaide'ye ait. Rejime ait tek kapı var Yayladağı kapısı onu da Türkiye kapatmış. Olay çıkmayan tek kapı o.  Artık bunlar içimize taşınacak. Maalesef Türkiye'nin de şu ya da bu şekilde desteklediği İşid güçleri,  Türkmen bölgelerini almak üzere.

Türkmenleri vuruyor öldürüyorlar. Türkmen kıyımı başladı. Türkiye çok şeye gebe. Bir ülkeye sızma ve terörist faaliyet sınırlardan olur ve sınırlar Suriye devletinin elinde  değil , teröristlerin elinde. Yakında İşid güçlerinden, Türkiye'ye eylem bekleniyor.

Türkmen bölgelerine yapılan saldırı nedeniyle Türkiye'nin tavır koyması gerekecek sonunda. El kaide, El nusra, İşid işin içinde.  O zaman bize karşı eylem gelecek. Halbuki  bunları Türkiye destekliyordu. Türkiye çok zor duruma düştü. Yeni Reyhanlı  vakaları olabilir. Devletin elinde bilgiler ve bize gelen duyumlar var."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com