Yeni Bir TV Kanalı ve Gazete Geliyor!

Yeni Bir TV Kanalı ve Gazete Geliyor!
Ankara medya ve siyaset kulisleri son günlerde bir medya haberi ile çalkalanıyor...

Kulislerdeki iddiaya göre, 19-20. Dönem Milletvekili, Emekli Hava Yarbay, DYP eski Genel Sekreteri ve Yolsuzlukla Mücadele Deneği Kurucu Genel Başkanı olan Tevfik Diker' in sahipliğinde uydudan yayın yapacak bir TV ve ulusalda yayınlanacak bir gazete yeni yılda yayın hayatına girecek.

Tevfik Diker, kulislerdeki iddialara ne diyorsunuz diye sorulduğunda; "2000 yılından beri medyanın içindeyim. Medyanın önemini ve gücünü çok iyi biliyorum. Ateşin olmadığı yerden duman tütmez. Bu konuda bazı temaslarım var. Eğer çalışmalarımız istediğimiz gibi sonuçlanırsa İstanbul’ da merkezimiz ve Ankara ile bazı önemli il merkezlerinde temsilciklerimiz olacak” karşılığını verdi.

Diker, televizyon kanalı ile gazetenin yayın politikasının ne olacağı yolundaki soruyu ise şöyle cevapladı: "Demokrasi ve özgürlüklere tam taraf, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadeleye tam destek, faili meçhul cinayetleri sorgulayan, cesur bir medya yaratmak isterim. Ayrıca varsa ülkemiz için söyleyeceği bir sözü ve elinde belgesi olan yürekli herkese imkan sunmak isterim. Bir şeye kesinlikle müsaade etmem. O da şudur. ‘Asparagas habere, yalana, hakaret ve karalamaya’ asla izin vermem."

Tevfik Diker ayrıca, THA, Tercüman, Cumhuriyet, Güneş, Bulvar, Meydan ve Gözcü gazetelerinde muhabirlik, yöneticilik ve köşe yazarlığı yapan gazeteci Hüseyin Avuç’tan bu konuda büyük destek ve yardım aldığını da söyledi.

TBMM' de Uğur Mumcu Cinayetini Araştırma Komisyon Başkanlığı, Yeni Şafak, Gözcü, A. ŞOK, Anayurt gazetelerinde ve bazı internet sitelerinde köşe yazarlığı yapan Diker, halen aktifhaber.com' da köşe yazıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com