"Yeni Denktaşlara ihtiyaç var"

"Yeni Denktaşlara ihtiyaç var"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, "Mücadele henüz bitmedi, yeni Denktaşlara ihtiyaç var" dedi.
Rauf Denktaş'ın vefatı, Türk dünyasını yasa boğdu. Ada Denktaş'ı son yolculuğuna uğurluyor. Denktaş'ın verdiği mücadeleye değinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, "Mücadele henüz bitmedi, yeni Denktaşlara ihtiyaç var" dedi.
 
"Rauf Denktaş dendiği zaman bizim için bir ideali temsil ediyor" diyen Özgürgün, Kıbrıs'ta doğup büyüyüp bu mücadelelerin içinden geçenlerin Rauf Denktaş'ın değerini ve yaptıklarını çok daha iyi anladıklarını kaydetti.
 
Hüseyin Özgürgün, şunları söyledi:
 
"Biz tabii burda doğduk büyüdük, 74'ü yaşadık. 63 felan görmedik, 50leri görmedik ama ondan sonra gelişen olayları ve siyasetin içerisine girdiğimiz zaman Denktaş Bey'in ne kadar haklı olduğunu, bu davanın yürütülmesinde ne büyük zorluklar olduğunu, bunu o yıllarda yapmanın, yani 50'li yıllarda yapmanın, 40'lı yıllarda yapmanın ne kadar önemli olduğunu gerçekten daha iyi anlıyoruz. Bunu yeni kuşaklara anlatmak için çok uğraşıyordu. Biz anladık, en azından onu söyleyeyim. Anlatmaya da çalışacağız. O açıdan onu yaşatmak, onun o fikirleriyle Kıbrıs Türk varlığını, Türk dünyasında ne demek olduğunu ve Türk ulusunun kopmaz bir parçası olan Kıbrıs Türk halkının da aslında anavatan Türkiye ile birlikte olmadan bir anlam ifade etmediğini hep Denktaş Bey'de gördük."
 
Rauf Denktaş'ın 60 yıl boyunca mücadele verdiğini ifade eden Özgürgün, "Allah uzun ömür versin geride kalanlara ona da Allah'tan rahmet diliyorum ama mücadeleler bitmemiş. Yeni Denktaş Bey'lere ihtiyaç var" diye konuştu. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com