Yeni dizilerde kan kaybını durduramadı!

Yeni dizilerde kan kaybını durduramadı!
Yerli dizilerin haber sayılarında yaşanan düşüş devam ediyor…

Ekranda 2012 – 2013 yılı yeni yayın döneminin başladığı zaman toplamda son yılların en yüksek rakamlarına ulaşan yerli dizi sayısının, Mart ayında da büyük bir hızla kan kaybetmeye devam ettiği ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in, yerli dizileri mercek altına aldığı araştırmaya göre, yeni yayın döneminde ekranda toplam 90 dolaylarında yayınlanan yerli diziler, yazılı basında 6 binden fazla habere konu olurken, yayınlanan yerli dizi sayısı geçtiğimiz ay ilk kez 65’e gerilerken, 5 bin haberi de geçemediği belirlendi. Ocak ayından bu yana sona eren yerli dizi sayısı 10’u geçerken, yerlerine gösterime giren 6 yeni yerli dizinin de haberlerdeki kan kaybını durduramadığı görüldü.

Muhteşem Yüzyıl birinciliği bırakmıyor

İki binden fazla ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress’in araştırmasında, zirvenin değişmez ismi Muhteşem Yüzyıl, Mart ayında uzun bir aradan sonra 500 haber seviyelerine inmesine rağmen ilk sıradaki yerini kurumaya devam ettiği belirlendi. İkinci sırada 434 haberle yine Kurtlar Vadisi Pusu yer alırken, Karadayı ise çıkan 339 haberle listede üçüncü sırayı aldığı ortaya çıktı.

Yayınlanan haber adetlerine göre oluşan listede ilk on içinde yer alan diğer yerli diziler ise şu şekilde sıralandı; Öyle Bir Geçer Zaman Ki (304), Kuzey Güney (243), Behzat Ç. (209), Benim İçin Üzülme (203), Kayıp Şehir (199), Huzur Sokağı (174) ve İntikam (155). (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com