“Yeni dönemde şehirde ne varsa, köyde de o olacak”

“Yeni dönemde şehirde ne varsa, köyde de o olacak”
Kütahya Valiliği Merkez İlçelere Hizmet Götürme Birliği toplantısında, dün Vali Kenan Çiftçi muhtarlarla bir araya geldi.

Kütahya Valiliği Merkez İlçelere Hizmet Götürme Birliği toplantısında, dün Vali Kenan Çiftçi muhtarlarla bir araya geldi. Saat 10:00'da Halk Eğitim Merkezinde toplanan muhtarlar Vali Kenan Çiftçi'ye isteklerini bildirdiler.
Kütahya Valiliği Merkez İlçelere Hizmet Götürme Birliği dün Vali Kenan Çiftçi'nin katılımıyla Halk Eğitim merkezinde toplandı. İl Genel Meclisi Başkanının ve üyelerinin, İl Özel İdaresinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Vali Kenan Çiftçi muhtarların sorunlarını dinledi.
Köyler için 2 Trilyon civarı bir paranın ayrıldığını dile getiren Vali Çiftçi, yolların sorunlarına değindi. 240 km. daha asfalt yapılması gereken yerlerin olduğunu söyledi. Köylerde yol sorununun yanında su sorunu da olduğunu dile getiren Çifti, “110'a yakın köyün suyu yoktu oralara su götürdük. Varolan suyun da hijyenik şartlarında iyileştirme yaptık” dedi.
Şehirde ne bulabiliyorsak köyde de onu bulabilmemiz lazım diyen Vali Çiftçi, “suların temiz olması lazım. Ekonomik şartların iyileştirilmesi lazım” diye konuştu. Köylerde nufüs azlığı olduğunu ve bunun sebebinin ekonomik şartlar olduğunu dile getirdi. Köyün ekonomik olarak iyileştirilmesinin ardından köylerin şehirle aynı özelliklere sahip olacağını ve göçlerin olamayacağını söyledi.
Köylerin aslında bir turiz cenneti olduğunu, her tarafta pınarların olduğunu ve bunların turizm açısından kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Pınarlarda sağlık bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonunda içilip içilemeyeceğini belirten tabelaların asılacağını söyledi.
Kendisinin de köylü çocuğu olduğunu, köyde yetiştiğini, bahçelerde uğraştığını söyleyen Çiftçi, muhtarları iyi anladığını, her zaman destek için onların yanında olduğnu dile getirdi. Eksikleri giderebilmek için herkesin birbirine destek olması gerektiğini belirtti.
Son olarak yerel ürünlere sahip çıkılması ve bunların pazarlanabilmesi için gerekli pazar çalışmalarının yapılması gerektiğini dile getirdirdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com