“Yeni eğitim öğretim sezonuna sorunsuz girmek istiyoruz”

“Yeni eğitim öğretim sezonuna sorunsuz girmek istiyoruz”
Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, yaz süresince, fiziki eksikliği bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarında tadilat çalışması yapılacağını söyledi.

Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, yaz süresince, fiziki eksikliği bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarında tadilat çalışması yapılacağını söyledi.
2011 yılı yatırım programında yer alan okulların onarımı için çalışmaların devam ettiğini ve yapılacak tadilatla okullardaki fiziki sorunların giderileceğini belirten Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, 2011-2012 sezonuna sorunsuz girmek istediklerini söyledi. Yaz sezonunda onarımı yapılacak okullar için ihtiyaç duyulan ödeneğin ayrıldığını anlatan Recep Düzgün, “Eğitimdeki kaliteyi arttırmak ve fiziki sorunları gidermek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
İlçelerdeki okullarda da onarım ve tadilat çalışması yürüttüklerini anlatan Recep Düzgün, “Yaz sezonunda okullarda açtığımız kurslar ve fiziki durumu iyi olmayan okullardaki tamirat çalışmalarımız devam ediyor. Tadilat çalışmalarını 2011-2012 eğitim öğretim sezonunun başlamasına kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Milli eğitim olarak yaz döneminde hem kurslara hem de onarım çalışmalarına önem veriyoruz. Kurslar ve tadilat çalışmaları ilçelerimizde de devam ediyor. Öğrencilerimizin yaz aylarında iyi dinlenip bol bol kitap okumasını da tavsiye ediyoruz. Geçen yıl başarılı bir dönem yaşadık. Türkiye'de ilk defa eğitim oskarları ödül töreni düzenledik. Yenilikçi öğretmenler projesinde Türkiye birincisi olduk. Üniversite sınavlarında da başarı çıtamızı yükselttik. Başarıların devam etmesi için okullarımızdaki fiziki sorunların giderilmesini önemsiyoruz. Elde edilen başarıları ödüllendirmeyi prensip haline getirdik. Sayın Valimizin de bu konuda ciddi desteklerini alıyoruz. 2011-2012 eğitim öğretim sezonunda da başarılarımızın artacağını ümit ediyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com