Yeni görücü usulü: Sosyal Medya

Yeni görücü usulü: Sosyal Medya
Artık aşık olmak için Tweet atmak ve Facebook mesajları yeterli oluyor!

Araştırmaya göre bir çiftin birbirine aşık olabilmesi için 224 tweet ve 70 Facebook mesajı yeterli oluyor.

Gelişen teknoloji ve yaygın sosyal medya kullanımı oranları doğrultusunda, insan ilişkileri de çağa ayak uyduruyor. Eskiden bir aşkın başlaması için, çiftler arasındaki buluşmaların sayısı önem arz ederken, günümüzde ise paylaşılan Facebook ve Twitter gönderileri baz alınıyor. 
 
AŞK İÇİN 224 TWEET ATMAK GEREKİYOR
 
Sosyalmedya.co'da yer alan habere göre iki kişinin birbirine aşık olabilmesi için 224 tweet yeterliyken bu tweet’lerin 140 karakterden oluştuğunu göz önüne alırsak bu toplamda 39 sayfalık bir kitaba denk geliyor. Aynı zamanda bu tweet’lerin hiç aralıksız atıldığını varsayarsak bu flörtün mutlu sonla bitmesi 24 günü buluyor.
 
TEKNOLOJİK GELİŞMELER, İLİŞKİLERİ HIZLANDIRIYOR
 
55 yaş ve üstü çiftler eski flörtleşme yöntemleri ile birbirlerine aşık olduklarını iki buçuk ayda anladıklarını söylüyor. Bu da sosyal ağlar ve modern teknolojinin kişilerin bir ilişkiye başlamasında eski usullere nazaran iki kattan fazla hızlandırıcı bir etkisi olduğunu gösteriyor. Twitter, dijital aşkın merkeziyken bir çiftin romantik bir ilişkiye başlaması için 70 Facebook mesajı, 163 SMS, 37 e-posta ve 30 telefon görüşmesi gerekiyor. Bu rakamlar modern teknolojinin flörtleşme sürecinin hızlandırdığını ve ilişkilerin daha hızlı bir şekilde resmileşebildiğini anlamamız için yeterli. 
 
Bunlara ilaveten araştırmaya katılan erkekler ilgilendikleri kadın kullanıcılara sosyal ağlardan yılda ortalama 517 mesaj gönderdiğini söylerken kadın kullanıcıların gönderdiği mesaj sayısı 386′da kalıyor. Ayrıca katılımcıların %68′i ilk randevudan ortalama dört saat sonra sosyal ağlardan mesaj göndermeye başladıklarını söylüyor.
 
YÜZDE 13'Ü SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AYRILIYOR
 
Sosyal medya aşkı körüklüyor gibi gözükse de modern dünyanın modern çiftleri ilişkilerini bu kanallardan bitirmeye de daha meyilli. Katılımcıların %36′ı ilişkilerini telefon ile bitirdiğini söylerken %27′si kısa mesajla sevgilisinden ayrıldığını belirtiyor. Diğer yandan ′lük bir kesim ise sosyal medya aracılığıyla ayrılık kararını duyurduğunu itiraf ediyor.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com