Yeni Huzurevi İnşaatı Tamamlanıyor

Yeni Huzurevi İnşaatı Tamamlanıyor
Temeli 2009 yılında Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından atılan yeni Huzurevi inşaatının tamamlanmak üzere olduğu yüklenici firma tarafından açıklandı.

Temeli 2009 yılında Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından atılan yeni Huzurevi inşaatının tamamlanmak üzere olduğu yüklenici firma tarafından açıklandı.
20.04.2009 günü ihaleye çıkılarak 12.06.2009 günü yer teslimi yapılan ve temeli Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından atılan yeni Huzurevi İnşaatının yapımı yüklenici firma tarafından tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya ve İl Sosyal Hizmetler Müdürü Muhammet Kahraman ile birlikte yapımı tamamlanmak üzere olan binada incelemelerde bulunarak son durum hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Projesi, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının inceleme ve onayından geçerek 20.04.2009 günü ihaleye çıkartılan ve 12.06.2009 günü yer teslimi yapıldıktan sonra Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından temeli atılan yeni Huzurevinin inşaat çalışmaları 04.06.2009 tarihinde imzalanan sözleşme gereği Ekim 2010 tarihinde tamamlanması planlanıyor.
Yeni Huzurevi inşaatı Tip Yaşlılar Huzurevi 107 kişi kapasiteli olarak ihtiyaç programında yer almakta. Eski Huzurevi yanında yapımı tamamlanmak üzere olan yeni Huzurevi binası bodrum artı 4 katlı olarak inşa edildi. 42 kişilik çift yataklı oda, 18 kişilik tek yataklı oda, 26 kişilik 8 adet rehabilitasyon odası, 3 adet misafir odası olmak üzere toplam 128 yatak kapasiteli olup 1 idari ve sosyal, 1 yatakhane ile birlikte 2 Blok şeklinde.
Toplamda 8.000 m² inşaat alanına sahip olan Huzurevi binasında 128 kişi kapasite ve tüm sosyal amaçlı odalar bulunmakta olup şu anda dış çevre düzenleme çalışmaları ile iç tefrişat yerleştirmeleri yapılmakta.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com