Yeni kurulan Gediz Fen Lisesi eğitim öğretime hazır

Yeni kurulan Gediz Fen Lisesi eğitim öğretime hazır
Kütahya'nın Gediz Fen Lisesi yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor.

Kütahya'nın Gediz Fen Lisesi yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor.
Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy'dan alınan bilgiye göre, Dayınlar İlköğretim Okulu'nda 4 şube ile eğitim öğretim faaliyetine başlayacak olan Gediz Fen Lisesi'nde 96 öğrenci eğitim görecek.
Okulun kurucu müdürlük görevine Ali Demircan getirilirken, Haziran ayı içinde il içi ve il dışındaki çeşitli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Anadolu Liselerinden öğretmen atamaları yapılarak okulun eğitim öğretim kadrosu da tamamlanmış oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Ali İhsan Aktürk'ün Türk Dili ve Edebiyatı, Mustafa Sert'in Matematik, Ali Üstün'ün Fizik, Figen Cenk'in Kimya, Mehmet Ali Oytun'un Biyoloji, Suat Ekiz'in Tarih, Ahmet Pınar ve İsmail Sönmez'in İngilizce öğretmeni olarak görev yapacakları okulun öğrenci sayısı arttıkça başka branşlarda da öğretmen atamaları yapılacağını söyledi.
Gediz Fen Lisesi'nin pansiyon ihtiyacını karşılamak üzere Özyurt Mahallesinde yapımı devam eden iki binayı Kaymakamlık ve Belediye işbirliğiyle kiraladıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, bu ikiz binalardan birisinin kız, diğerinin de erkek öğrenci pansiyonu olarak kullanılacağını, ağustos ayı içinde kendilerine devredilecek olan binaların toplam 320 öğrenci kapasiteli olduğunu bildirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, 'Boya badana işleri tamamlanmakta olan Gediz Fen Lisesi'ne Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gönderilen donatım malzemelerinin yerleştirmesi de bir taraftan sürdürülmektedir. Dersliklerle ilgili malzemelerin ihalesi bakanlık tarafından yapılmış olup “yeni tip sıra” denilen ve ilk defa Gediz'de Fen Lisesi'ne tahsis edilen sıraların üretimi kısa sürede bitirilerek teslim edilecektir. Okulun fizik, kimya ve biyoloji laboratuarlarının ihalesi bakanlık tarafından yapılmış olup ihaleyi alan şirket temmuz ayı sonuna kadar montajını tamamlayacak.
Amacımız yeni açılan Gediz Fen Lisemizle beraber Gediz'de eğitim ve öğretimin çıtasını daha da yükselterek buralardan yetişen öğrencilerimizin önemli yerlerde söz sahibi kişiler olmasıdır. Bununla beraber Gediz'in adını tüm Türkiye'ye duyurmaktır. Gediz Fen Lisemizin hayırlı olmasını temenni ediyor, herkese başarılar diliyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com