Yeni Otobüs terminalinde inceleme

Yeni Otobüs terminalinde inceleme
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya-Eskişehir karayolunda yapımı süren şehirler arası otobüs terminalinde incelemelerde bulundu.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya-Eskişehir karayolunda yapımı süren şehirler arası otobüs terminalinde incelemelerde bulundu.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, otobüs terminali için ayrılan alanda 27 Haziran 2007'de sözleşme yapıldıktan sonra başlatılan inşaat çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Ana hatlarıyla tamamlanmış olan kompleksin 70 bin 320 metrekarelik alana sahip olduğu belirtine açıklamada, şöyle denildi:
''İnşaat, B, C, D, E blokları ana terminal binası, gözetleme kulesi, giriş-çıkış kontrol noktaları ile betonarme, karkas ve çelik konstrüksiyon sistemine göre gerçekleştirilmektedir. Tesis, 5 bin 11 metrekare taban alanda, 1309 metrekaresi bodrum, 5 bin 11 metrekaresi zemin ve 1075 metrekaresi birinci kat olmak üzere toplam 7 bin 579 metrekare inşaat alanına sahiptir. 17 adet giden, 8 adet gelen yolcu olmak üzere 25 adet peron, 36 adet şirket yazıhanesi, 2 adet büyük mağaza, 12 adet dükkan, birer adet restoran, kafeterya, banka şubesi, eczane, polis bürosu, zabıta bürosu, emanet ve kayıp eşya bürosu, terminal idaresi ve meclis salonu, kuaför ve lostra salonları, 3 adet büfe bulunacaktır. Genel hizmetler için 105 araçlık otobüs otoparkı, 165 araçlık misafir otoparkı, 25 araçlık servis otoparkı, 20 araçlık taksi durağı, benzin istasyonu, yıkama ve yağlama ünitesi, sığınak, trafo, jeneratör, klima santralı, personel yemekhanesi ve iş atölyeleri de yer alan tesiste incelemelerde bulunan Vali Kocatepe, müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. İncelemeye Belediye Başkanı Mustafa İça, Çinigar İşletme Müdürü Mesut Coşu ve Orman Bölge Müdürü Cumali Akın da katıldı.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com