Yeni patron ilk imzayı attı

Yeni patron ilk imzayı attı
Akşam ve Sky TÜRK 360 için TMSF ile anlaşan Ethem Sancak ön imzayı attı. Sancak, yakında iki yayın organının da sahibi oluyor.
TMSF’nin el koyduğu TÜRKMEDYA Grubu'nun CEO’su Cengiz Özdemir, bugün Akşam’daki köşesinde Ethem Sancak’ın Akşam, Skyturk360, Güneş, Alem FM, Lig Radyo ile Alem, Platin, Autocar, FourFourTwo ve Stuff dergilerinin yer aldığı TÜRKMEDYA’nın yeni sahibi olacağını duyurdu.
 
“Çukurova Holding ile ön anlaşma imzalandı ve hisse devri görüşmelerine başlandı.” diyen Özdemir gelişmeyi şöyle aktardı:

“Beş aydır maaşı ödenemeyen kadrosu, artık taşınamayacak borç yükü ve tükenmiş işletme sermayesiyle kanı çekilmiş bir vücut gibiydi. Bu süreci birlikte yaşadık. Siz okurlarımızın desteği artarak devam etti. Geride bıraktığımız zaman içinde acil çözüm bekleyen bütün gündelik sorunlardan kurtulduk. Geleceğin temelleri atılmaya başlandı. Bunun için TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül ile TÜRKMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu’na teşekkür borçluyuz. Şimdi ise geleceğe bakma zamanıdır ve bu konuda da, hem şans ve hem de fırsat olacak gelişmeyi aktarayım. Ethem Sancak, TÜRKMEDYA’nın yeni sahibi oluyor. Çukurova Holding ile ön anlaşma imzalandı ve hisse devri görüşmelerine başlandı.
 
Medya başta olmak üzere stratejik sektörlere girme hazırlığı içinde olduğunu açıklayan Ethem Sancak, vizyonuyla sadece grubumuzu değil sektörü de büyütüp geliştirecek bir işadamıdır.
 
Bu nedenle, TÜRKMEDYA bu yeni döneminde dört ay önce başlatılan hamleyi çok daha ilerilere taşıma hedefindedir.
 
Bu çerçevede size ilk yansıyacak değişikliklerin başında, özellikle grup içi dayanışma ve yakın çalışmayla ortaya çıkmaya başlayan editoryal zenginlik gelecektir.
TÜRKMEDYA fiziki olarak aynı binada toplanacak, böylece her biri kendi alanında başarılı olan yayınlarımız, artık toplamda da çok sıkı bir işbirliği içinde olacaklardır.
 
Gelecek için en iddialı olduğumuz alanın ise, dijital yayıncılık olacağının altını çizeyim.
 
Hedefimiz geleceğin eğilimlerinde öncü olmaktır.
 
Bu çerçevede, daha yeni olanı, daha farklı olanı ve daha etkili olanı sizlere sunma gayreti içinde olacağız.
 
TÜRKMEDYA olarak sıkıntılı günler geçirdik.
 
Sizin desteğiniz, umutlarımızı artıran kaynak oldu.
 
Ve artık sonuna geldik.
 
Gelecekte, yarışta sonuna kadar biz de varız diyoruz.
 
Yazıyı bu iddiamızı taahhüde dökerek bitirelim.
 
Yaptıklarımız ve yapacaklarımız ile TÜRKMEDYA’nın sektörde başa oynayan bir grup olacağını dosta düşmana göstereceğiz.
 
Tekrar ediyorum; TÜRKMEDYA yeni bir ekol olacaktır.”

Cengiz Özdemir'in köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)


Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com