Yeni Rakı'nın yeni reklamı!

Yeni Rakı'nın yeni reklamı!
Yeni Rakı reklamı son dönemde internet reklamlarıyla bir hayli ilgi çekmeye başladı.

Her yıl ramazan ayında bir sürü içecek firması ramazana özel reklam filmleri hazırlar. Genelde en uzun, en kalabalık reklam filmleri Coka Cola’nın hazırladığıkları olur. Kalabalık aileler, büyük yemek sofraları, insanların birbirine uzattığı şişeler ve bardaklar, kısacası paylaşımı dolu dolu anlatan reklam filmleri olur bunlar. Yurdun çeşitli illerinden, çeşitli sofralardan görüntülerle anlatırlar paylaşımın güzelliğini keyfini.

Yeni Rakı ise son dönemde internet reklamlarıyla bir hayli ilgi çekmeye başlamıştı. İlgi çeken, izleyeni gülümseten keyifli reklam filmleri çekiyordu. Bu gün bu durumda bir aksaklık olduğunu “Bi Büyük Türkiye”  sloganının kullanıldığı yeni reklam filmini izleyen herkes anlamıştır.

Facebook üzerinden gösterime giren reklam filminde Türkiye’nin dört bir yanından paylaşımı, sohbeti, eğlenceyi anlatan sofralar sunmuş bize Yeni Rakı. Reklam filmi “mendili eline, mendil verdim geline” şarkısıyla insanı alıp götürüyor, “şimdi o ege sahilinde olmak vardı” ya da “bi çiğköfte olsa da yesek” dedirtiyor. Hatta şöyle diyebilirim, “son zamanlarda izlediğim, görseli, müziği, kurgusu en güzel reklam filmi.” Yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım, emek harcayıp çok güzel bir iş sunmuşlar bizlere.

İŞTE O ÇOK TARTIŞILAN REKLAM FİLMİ :

Yalnız tüm bu olumlu olayların yanında iki firmanın reklam filmlerini kafanızda canlandırdığınızda Yeni Rakı’nın reklam ekibinin ortaya çıkarttığı reklamın Coka Cola ramazan ayı reklam filmiyle ikram edilen yiyecekler ve insanların birbirine uzattığı şişe ve bardaklar haricinde neredeyse birebir aynı. Algıyı çabuk yakalamak adına mı yoksa farkında olmadan mı bunu yaptılar bilmek şu an için mümkün değil ama reklam filmlerinin bu kadar birbirine benzemesi, neredeyse aynı olması ve Coka cola’nın reklam filminin daha önce çekilmiş ve yayınlanmış olması insanın aklına Yeni Rakı reklam filminin çalıntı olma ihtimalini insanın aklına getiriyor.

Ne dersin Yeni Rakı, reklam filminin çalıntı olup olmadığını “Bi Büyük”e mi danışsak? (BCK)

Mustafa Nadir / Medyaradar.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com