Yeni Şafak Cübbeli'yi Fena Kızdıracak!

Yeni Şafak Cübbeli'yi Fena Kızdıracak!
Bugün eline Yeni Şafak gazetesi alanlar gözlerine inanamadı. Cübbeli Hoca sabotajcı ilan edildi. Neden mi

Yargıtay Cumhuriye Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın muhtırası, ilköğretimde türban tartışmaları ile üniversitedeki sorun güme gitmek üzere.

İşte tam bu sırada Cübbeli Ahmet Hoca'nın yapacağı dev sohbet toplantısı türban sorununun tam ortasına bomba gibi düştü. Yeni Şafak gazesi de hocayı sert bir dille eleştirdi, üstü kapalı provokatör imasında bulundu.

SPOR SALONUNDA SOHBET

Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek sohbeti, Yeni Şafak gibi muhafazar bir gazete provokasyon olarak gördü. Hocadan da sabotajcı olarak bahsedildi. Gazete, sohbet toplantısını 28 Şubat sürecinde yaşananlara benzetti.

ÇARŞAF ŞOV

Eleştiriler bununla sınırlı değildi. Cemaat üyelerine çekilen 'sarıksız gelmeyin' mesajına dikkat çeken gazete, haberin alt başlığında "cüppe, sarık ve çarşaf şovu" diye yazdı.

'CÜBBESİZ ÇARŞAFSIZ GELMEYİN' MESAJI ÇEKİLİYOR

"Cübbeli Ahmet'ten provokasyon hazırlığı" manşetiyle çıkan gazetenin haberinde gergin ortama dikkat çekilerek "Siyaset başörtüsü yasağına çözüm ararken, Cübbeli Ahmet Hoca, süreci sabote edecek görüntülerin sahneleneceği toplantı için hazırlık yapıyor. Vatandaşlar cübbesiz, çarşafsız gelmeyin uyarısıyla davet ediliyor." denildi.

İNÖNÜ VEYA OLİMPİYAT STADI'NI İSTEMİŞLER

Haberde Cübbeli Hoca'nın cami yerine son dönemde spor salonlarını kullanmaya başlaması eleşirildi. Ayrıca Hoca ve taraftarlarının sohbet için İnönü ve Olimpiyat Stadı'nı istedikleri ancak ret cevabı aldıkları ortaya çıktı. Ve yine sohbet için seçilen tarihin 29 Ekim olması da bir başka dikkat çeken ayrıntı.

130 ÜLKEDEN DAVET

Haberde sayıyı artırmak için plaket verilecek olan Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin yanı sıra aralarında Yusuf El Kardavi, Kays El Mubarek ve Eş Şeyh Abdullah Bin Beyyeh'in de bulunduğu 130 ülkeden alanında uzman ünlü İslam aliminin davet edildiği yazılıyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com