Yeni Şafak da AKP’den nasibini aldı

Yeni Şafak da AKP’den nasibini aldı
Yeni Şafak gazetesinin bugün ''İstanbul'da 3. köprüyü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu'nun ihalesini alan İçtaş ve Astaldi bölgede bulunan 1 milyon ağacın kesilmesini öngören projeyi Karayoları Genel Müdürlüğü'ne sundu.'' spotuyla duyurduğu ''1.000.000
YENİ ŞAFAK: İKİ FİRMA VİYADÜK VE TÜNEL YAPIMINDAN KAÇINIYOR
 
İhaleyi alan firmaları eleştiren Yeni şafak, ''İki firma pahalı olan tünel ve viyadük yapımından kaçındığı için ağaç katliamına neden olacak projeye, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın olumsuz baktığı belirtiliyor. Karayolları ile bakanlık arasındaki ilkesel anlaşmaya göre orman ve su havzalarının tünel ve viyadüklere geçilmesi gerekiyor.'' dedi.

BAKANDAN YENİ ŞAFAK'A CEVAP
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'dan Yeni Şafak'a sert cevap geldi. Bakan gazeteye  ''Benzer haberleri çok abartılı, biraz da art niyetli olarak görüyorum.'' diyerek cevap verdi.

1 MİLYON AĞAÇ MI KESİLECEK SORUSU
 
3. Köprü Projesi kapsamında kamulaştırılacak alanda 1 milyon ağacın kesileceği iddiasının sorulması üzerine Yıldırım, 3. köprü ve devamı olan otoyol bağlantı yollarının yap-işlet-devret modeliyle yapılması için ihale yapıldığını ve yüklenici firmanın çalışmalara başladığını anımsattı.

''NE KADAR AĞAÇ KESİLECEK SAYMADIM''
 
490 bin dönüm alanda yol koridorunun oluşturulacağını, onun etrafına daha fazla ağaç dikileceğini bildiren Yıldırım, ''Ne kadar ağaç kesileceğini saymadım. Nereden atıyorlar böyle, 1 milyon, 1,5 milyon ağaç kesilecek... Olabilecek asgari düzeyde, zaruri olan neyse yapılacak, ama daha fazlası, kat kat fazlasının dikileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yani hiçbir şeye değmeden yol yapalım diye bekliyorlarsa öyle bir şey mümkün değil, öyle bir teknoloji henüz geliştirilmedi'' diye konuştu. (AAE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com