Yeni Şafak durmuyor

Yeni Şafak durmuyor
Memet Ali Alabora'ya karşı yürütülen kampanya devam ediyor

Gezi Parkı olayları sırasında sanatçı Memet Ali Alabora hakkında asılsız ve akıl dışı haberler yapan Yeni Şafak gazetesi bugünkü sayısında da iddialarına devam ediyor. Alabora daha önceki haber üzerine basın açıklaması yapmasına rağmen kendisine yönelik karalama kampanyasına devam ediyorlar.

Sanatçının yönettiği ve başrolünü oynadığı 'Mi Minör' oyununu Gezi olaylarının provasını yapmakla suçlayan gazete bununla ilgili somut bir delil sunamadığı halde suçlamalarına varsayımlar üzerinden devam ediyor.  Bugünkü haberde daha önce sadece kendilerinin iddia ettiği haberi dayanak göstererek Memet Ali Alabora'nın yurtdışı tatillerini gizli örgütlerle görüşme amacıyla yaptığını iddia ediyorlar. Alabora'nın 'Sırbistan merkezli kurulan ve Mısır, Tunus gibi ülkelerde de yönetimlerin devrilmesinde aktif rol oynayan OTPOR adlı örgütle bağlantılı olabileceği'ni yazan gazeteye sanatçıdanyazılı açıklama geldi.

Yeni Şafak'ı sorumlu gazetecilik yapmaya davet eden Alabora haberde geçen birçok bilginin de yanlış olduğunu belirtiyor. 3 ay önce gitti denilen İngiltere'ye en son 14 ay önce gitmiş, Mısır gezisinin tamamına yakınını denizde ve teknede geçirmiş. Asılsız haberlerle ilgili hukuki yollara başvuran Memet Ali Alabora  gazetenin bu süreçte hiçbir haberle ilgili kendisinin görüşünün alınmadığını da söylüyor.

Memet Ali Alabora'nın açıklamasının tam metni için tıklayınız... (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com