Yeni Şafak Şefkat Tepe'ye yüklendi! "İsrail'e hizmet ediyor"'

Yeni Şafak Şefkat Tepe'ye yüklendi! "İsrail'e hizmet ediyor"'
Cemaat'in kanalı STV'nin akıllara zarar dizisi Şefkat Tepe, AKP-Cemaat savaşında Yeni Şafak'ın kurbanı oldu.
STV'de ekrana gelen ve her hafta gündeme yönelik değerlendirmelerin yapıldığı Şefkat Tepe dizisi Yeni Şafak'a haber oldu.

Dizideki Karanlık Kurul bölümünde AKP'ye ve medyadaki isimlere göndermelerde bulunması dikkat çekiyordu.
 
Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan analiz ise dizi hakkında çarpıcı iddiaları ortaya atıldı.
 
İşte Yeni Şafak'ta yer alan o haber;
 
Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren katıldığı televizyon kanalında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Taşgetiren İran konusuna dikkat çekiyor.

Taşgetiren'e göre Hakan Fidan tepkisindeki İsrail'in tavrı da İran içindi. Yani bazı bilgilerin Türkiye tarafından İran'a verilebileceği iddiası.

Taşgetiren bu anlamada Hizmet'inde İran'a karşı özel bir tepkisinin olduğunu hatırlatıyor ve ekliyor: Bu anlamda Şevkat Tepe dizisinde İsrail ile paralel bir İran mesajı veriliyor. Şefkat Tepe dizisinde Hakan Fidan'ın İran'ın çıkarlarını hizmet ediyor gibi gösterilmesinin İsrail duyarlılığıyla paralel bir duyarlılık.
 
Taşgetiren'in konuşmasından işte bazı bölümler
 
HİZMET İLE İSRAİL'İN İRAN KONUSUNDA ÖZEL TEPKİLERİ VAR
 
Hakan Fidan Mit'in başına getirildiğinde ilk tepki İsrail'den geldi. Niye Hakan Fidan'ın İran yanlısı olduğu iddiası ile şöyle söylendi, yani biz Türkiye ile Mit'le, Mossad bazı bilgileri paylaşıyor. Bu paylaşılan bilgiler Hakan Fidan'ın başında olduğu yapı tarafından İran'a, yani düşmanımıza aktarılabilir gibi bir şey ortaya kondu. Şimdi şöyle bir şey var, Hakan Fidan'a karsı çıktığınızda, bir şey daha var hizmet camiasının birde İran konusunda özel bir tepkisi olduğu görünüyor.
 
ŞEVKAT TEPE'DE İRAN VURGUSU VAR
 
Hatırlarsanız Şefkat Tepe'de ki karanlık kurulda, sanki İran'ın bazı operasyonları yürüttüğü ve bazı hadiselerde rol oynadığı gibi bir şey var.
 
HAKAN FİDAN'I İRAN'IN ÇIKARLARINA HİZMET EDİYOR GÖSTERİLMESİ İSRAİL DUYARLILIĞI
 
Ben şöyle bir şey söyledim, Hakan Fidan'ı İran'ın çıkarlarını hizmet ediyor gibi göstermek aslında Başbakana, Cumhurbaşkanına, bütün hükümete karşı bir kuşku yürütmektir. Bu kabul edilemez bir şey. Şimdi orada başlattığınız bir şey, İsrail duyarlılığıyla paralel bir duyarlılık. Sonraki zamanlara da uzanıp geliyor.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com