Yeni Şafak, “TAV Bakanı” ile anlaşmış

Yeni Şafak, “TAV Bakanı” ile anlaşmış
Dün AKP yandaşlığı tescilli Yeni Şafak Gazetesi’nin sürmanşetinde “Siber teröre özel birim geliyor” başlıklı bir haber vardı.

SANSURSUZMEDYA.COM / ANALİZUlaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın açıklamaları geniş bir şekilde yayınlanmış sürmanşette.
 
İç sayfada ise Yıldırım’ın Yeni Şafak Gazetesi’nin Ankara bürosunu ziyaret ettiği bilgisi ve gazete çalışanlarıyla çekilen fotoğrafı vardı.
 
“Bunda garip olan ne, bakan AKP’li, gazete AKP’li” demeyin çünkü söz konusu haber yandaş basının iş takipçiliğinde geldiği noktayı gösteriyor.
 
Haberin iş takipçiliği boyutunu biraz hafızanızı tazeleyerek anlatayım. 2012 başlarında, Yeni Şafak Gazetesi, Atatürk Havalimanı’nda taşımacılık imtiyazı yüzünden TAV’a ait Havaş aleyhine haberler yapmıştı.
 
Yeni Şafak grubuna ait Havataş’ın taşımacılık imtiyazına rağmen Havaş’ın da yolcu taşıması büyük bir kavgaya neden oldu. Kavganın tarafları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çok yakın Yeni Şafak’ın sahipleri Albayrak grubu ile TAV’ın sahibi Hamdi Akın idi.
 
Ekselanslarının iki işadamı, rant için birbirine girdi. Galiba ilk raund Albayrakların galibiyeti ile sonuçlandı ama savaş bitmedi. Yeni Şafak Gazetesi bu kez, TAV’a satın aldığı İDO üzerinden vurmaya başladı. İDO’nun özelleştirmesinde TAV’a kıyak yapıldığını iddia eden Yeni Şafak Gazetesi, Binali Yıldırım’a yine sürmanşetten çakmıştı.
 
“TAV BAKANI” başlığı ile verilen sözde haberde, “TAV'a 800 milyon dolara satılan İDO, özelleştirilmeden 6 ay sonra belediyeden görmediği ilgiyi Ulaştırma Bakanı Yıldırım'a bağlı Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü'nden gördü.
 
TAV'ın İDO'su 'süper genelgeyle' değerini üçe katlarken şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşıma ayrıcalığına sahip oldu" ifadeler yer alıyordu.
 
Anlaşılan o ki Yeni Şafak, daha üstünden 1 yıl bile geçmeden, ‘TAV Bakanı’ diye manşet attığı Binali Yıldırım ile barışmış. Kim bilir ne karşılığında tabi…
 
Binali Yıldırım’ın gönlünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Albayrakların gönlünde de yeni ihaleler olduktan sonra barışmaları kaçınılmazdı elbette. İkisi de kazandı, peki kim kaybetti… Orasını da siz tahmin edin artık…


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com