Yeni Şafak’tan akıllara ziyan Sayıştay haberi!

Yeni Şafak’tan akıllara ziyan Sayıştay haberi!
Yeni Şafak ‘yuh artık’ dedirtecek bir habere(!) imza attı. Hükümetin çekindiği son kurum olarak işaret edilen, akçeli işlerin denetleyicisi olduğu için yolsuzların korkulu rüyası olan Sayıştay defalarca AKP’nin düzenlemesine maruz kaldı.

SANSURSUZHABER.COM Başta muhalefet partileri olmak üzere kamuoyunda tepkiyle karşılanan Sayıştay Kanunu’nun değiştirilmesi hakkındaki teklif yandaş gazetelerden Yeni Şafak’ın sayfalarında tam tersi şekilde yer aldı.
 
Hükümetin yaptığı harcamaların ve yolsuzlukların ortaya çıkacağından çekindiği için değiştirmeye çalıştığı Sayıştay kurumu son günlerin en çok tartışılan maddelerinden.
 
Yapılacak değişikliklerle AKP artık Sayıştay’a hesap vermeyecek ve bu şekilde de yolsuzlukların önü açılmış olacak.
 
Bu süreçte başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere köşe yazarları ve toplumun önde gelen isimleri bu Sayıştay değişikliğine tepki göstermiş ve bu değişikliğin tek sebebinin AKP’nin yaptığı harcamaları açıklamak istememesi olduğunun altını çizmişti.
 
AKP’ye yakın isimlerden Taha Akyol, Fikret Bila ve hatta Nazlı Ilıcak bile Sayıştay Kanunu’nda öngörülen değişikliklerin kafalarda soru işaretleri bırakacağını yazmıştı.
 
Ancak bugün iktidara yakın gazetelerden Yeni Şafak’ta yer alan bir haber yandaş medyanın hayal gücünü de ortaya çıkarmış oldu.
 
Herkesin tepki gösterdiği bir kanun değişikliğini AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin sözleri üzerinden savunan Yeni Şafak, yapılacak değişikliklerle Sayıştay’ın daha da güçleneceğini iddia etti. (CTO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com