Yeni Su Depoları İnşaatı Devam Ediyor

Yeni Su Depoları İnşaatı Devam Ediyor
Kilis Belediyesi tarafından Scada Sistemli İçme Suyu Şebeke Hattı yapım işi ile birlikte 18 bin tonluk üç adet su deposu yapım çalışmaları devam ediyor

Kilis Belediyesi tarafından Scada Sistemli İçme Suyu Şebeke Hattı yapım işi ile birlikte 18 bin tonluk üç adet su deposu yapım çalışmaları devam ediyor.
Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut yaptığı açıklamada, kent merkezinde yapılacak olan yaklaşık 235 kilometrelik Scada Sistemli İçme Suyu Şebeke Hattı çalışmalarının şehrin üst bölgelerinde devam ettiğini belirterek, "Bununla birlikte Çengel su deposu yanına yapılan 5 bin tonluk su deposu inşaatı ve Resul Osman Dağı eteğine yapmış olduğumuz 3 bin tonluk su deposu tamamlanmış olup, içme suyu arıtma tesisi içerisine yapılan 10 bin tonluk su deposunun zemin betonu basılmış, yan duvarlarının betonlama çalışmaları da halen devam etmektedir. Yeni yapılan bu üç depo ile birlikte toplam 21 bin 500 tonluk su kapasitesine sahip olunacak, bu da ilimizin kesintisiz 24 saatlik su ihtiyacını karşılayacaktır. Ayrıca Yeniyapan ve Narlıca su isale hattının yenileme çalışmalarının da 7 bin metrelik kısmı da tamamlanmıştır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com