Yeni transfer F.Bahçe'yi 350 bin Euro'dan kurtardı

Yeni transfer F.Bahçe'yi 350 bin Euro'dan kurtardı
Saracoğlu'nun çimlerinin değiştirilmesi için 350 bin euro maliyet çıkarıldı. Efsane çimci Alex, 'Gerek yok.' dedi.

F.Bahçe'nin İtalya'dan transfer ettiği San Siro'nun çim uzmanı Garbea Alexandru Ionut, patates tarlasına dönen Şükrü Saracoğlu Stadı'nın zeminini alternatif tıp yöntemleriyle kurtarmak için kolları sıvadı. Akşam gazetesinin haberine göre; 'Efsane çimci' Alex, zemin için operasyona gerek görmedi, Kadıköy'ün çimlerine vitamin takviyesiyle hayat verecek.

Oyuncuların yerden kısa pasa dayalı futboluna artık imkan tanımayan bir hale gelen çimlerin kaldırılıp, sıfırdan çim döşenmesi için Sarı-Lacivertli kulübe 350 bin euroluk bir maliyet çıkartıldı.

ÇİM ADAM'DAN İTİRAZ VAR

Yeni transfer Alex, yaptığı incelemelerin ardından çimleri tamamen değiştirmeye gerek görmedi ve 'Ben mevcut çimleri kurtarırım. Çimlere boşu boşuna 350 bin euro gömmeye gerek yok. Hatta Beşiktaş derbisine de zemini yetiştiririm' dedi. Alex'in bu raporu doğrultusunda F.Bahçe yönetimi de mevcut çimleri söküp yeni çimler ekmekten vazgeçti.

TAM HALI SAHA GİBİ OLACAK

Alex, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda işe zemini sürekli havalandırmakla başladı. Çimlere vitamin takviyesi de yapılıyor. Beşiktaş derbisine kadar stadın zemininin halı saha kıvamına gelmesi için gece gündüz tedavi sürüyor.

Saracoğlu'ndaki sorun TT Arena'da da yaşanmıştı. G.Saray yönetimi, 350 bin euro vererek Hollanda'dan özel çim getirtti. F.Bahçe, sadece vitamin parasına çimleri kurtarmaya çalışacak.

ÇİMLER İNSAN GİBİ BESLENMELİ

Çimler sürekli büyüdüğü için 16 farklı besin maddesi alması gerekiyor. Kalsiyum gibi makro bitki besin maddeleri ile demir ve çinko gibi mikro besin elementlerini topraktan alıyor. Bu maddelerin eksikliği çimlerin sararmasına yol açıyor. Çimler, azot, fosfat, potasyum, magnezyum ve eser elementlerden meydana gelen dengeli bir vitamin karışımına da gereksinim duyuyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com