"Yeni Türkiye, yeni siyaset"

"Yeni Türkiye, yeni siyaset"
Halkın Sesi Partisi (HAS) Eskişehir Milletvekili Adayı Hasan Tahsin Bayraker, "Yeni Türkiye, yeni siyaset" ile sistemi değiştirmek için geldiklerini söyledi.

Halkın Sesi Partisi (HAS) Eskişehir Milletvekili Adayı Hasan Tahsin Bayraker, 'Yeni Türkiye, yeni siyaset' ile sistemi değiştirmek için geldiklerini söyledi.
Haftalık pazar toplantısında milleltvekilleri adına konuşan Hasan Tahsin Bayraker, Yeni dönemde halkın Meclis'teki sesi olmaya aday olduklarını belirtti.
Değiştirmenin tam vakti olduğunu ifade eden Bayraker, 'Demokratik ve katılımcı bir siyaset için;
Anayasayı halk yapacak. Devleti halk denetleyecek. Siyasi partiler kanunu ve seçim sistemi değişecek. İşsizliği ve yoksulluğu önleyen bir ekonomi için; Katılımcı yerel kalkınma modelleri hayata geçirilecek. Üretici birlikleri desteklenecek, çiftçi desteği iki katına çıkarılacak. Esnafın üzerindeki ağır ve haksız vergi yükü kaldırılacak' dedi.
Bayraker açıklamasını şöyle sürdürdü; 'Toplumsal barışı sağlamak için; Yerel kararlar İl Meclisleri'nde alınacak. Herkes kültürünü ve dilini öğrenme, kullanma ve geliştirme hakkına sahip olacak. Eşit ve özde yurttaşlık temelli bir sistem kurulacak. Bölgeler arası eşitsizlik kaldırılacak. Özgürleştiren bir eğitim için; YÖK kaldırılacak. Harçlar kaldırılacak. Din dersi seçmeli, din kültürü dersi zorunlu olacak. İnsana yaraşır bir hayat sürmek için; İhtiyaç sahiplerine 'vatandaşlık maaşı' verilecek. Sağlık ve sosyal güvencesi olmayan tek bir yurttaş bile kalmayacak. Asgari ücret yükseltilecek ve vergiden muaf tutulacak. Son söz olarak; “Eskişehir için çokça kazanç, halkça paylaşım.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com