Yeni ücret tarifeleri yolda!..

Yeni ücret tarifeleri yolda!..
İki yıl önce yaklaşık bir ay denemesi yapılan ancak iptal edilen taşımacıklıkta 2'li sistemin yeniden uygulanmaya konulabilmesi için çalışmaların başladığı ve bu çalışmaların neticesinde ikili sistemde uygulanacak ücret tarifadelerinin Kütahya Belediye

İki yıl önce yaklaşık bir ay denemesi yapılan ancak iptal edilen taşımacıklıkta 2'li sistemin yeniden uygulanmaya konulabilmesi için çalışmaların başladığı ve bu çalışmaların neticesinde ikili sistemde uygulanacak ücret tarifadelerinin Kütahya Belediye Meclisi'nde yeniden görüşüldüğü ifade edildi.
-KÜTAHYA'NIN BU UYGULAMAYA İHTİYACI VAR-
Belediye Meclisi'nde Kütahya Halk Otobüsleri ile ilgi yeni düzenlemelerin yapılacağı yapılacak bu yeniz düzenlemlerle taşımacılıkta ikili sisteme geçileceği ikili sisteme geçiş aşamasının en önemli yönünün ise ücret tarifesinin beleirlenmesi gerektiği açıklanarak;'Özel halk Otobüslerinde ikili sistem uygulaması halinde geçerli olacak otobüs ücret tarifeesi konusunun görüşülmesi' maddesi görüşülerek Belediye Meclisi üyelerince görüşüldü.
-UYGULANAN ÜCRET TARİFELERİ-
Özel Halk Otobüslerinde yürülükte olan ücret tarifesinde tam biletin 1.20 TL, tek kullanmlık manyetik biletin 1,35 TL, üniversite öğrencisinin 1 TL, lise öğrencisinin 075 krş, Yoncalı biletlerilerinin 2 TL ve Ilıca ile Fuar alanı biletlerinin ise 1.20 TL olduğu hatırlatıldı.
-YENİ ÜCRET TARFESİ İSE ŞÖYLE-
Çalışması yapılan taşımacılıktaki ikili sitemede uygulanacak yeni tarifelerde Halk Otobüslerinin güzergahlarının değişeceği bundan dolayı ücret tarifesinde değişikliklerin yapılacağı ifade edildi.
Yeni uygulamada ücret tarifesinin şöyle olacağı açıklandı:
Kütahya'nın herhangi bir ilçesinden vazoya kadar tam bilet 1 TL, aktarma 50 Krş olacak; ancak aktaramalarda 45 dakikalık sürenin aşılmaması gerektiği bu süre aşıldığı taktirde ücret tarifesinin 50 krş'tan 1 TL'ye çıkacağı, tek kullanmlık manyetik bilet 1,35 TL, üniversite öğrencisi 80 krş ile 40 krş, lise öğrencisi 65 krş ile 35 krş üniversite ekspres 1 TL, yedi numara tam bilet 1.20 TL, lise 75 krş, Ilıca 2.50 TL, Yoncalı 2 TL ve yeni otogardan merkeze ise geliş biletinin 50 krş olacağı Belediye meclisinde görüşüldü.
-MESAFEYE GÖRE ÜCRET-
Belediye Meclisi'nde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, mesafeye göre ücret tarifesi uygulayacaklarını buradaki asıl amaçlarının halkı mağdur duruma düşürmek değil, tam tersine halkın rahat yolculuk yapmasını sağlamak olduğunu ifade etti. İkili sistemle ilgili anket yaptıklarını belirten İça, konuşmasını sürdürdü:
'Bu ikili sisteme geçiş aşamasında önce vatandaşlarımız üzerinde anket çalışması yaptık. Yaptığımız anket çalışmasında insanların büyük bir çoğunluğunun sadece merkezde indiklerini vazo ve çevresinde işlerini hal ettiklerini tespit ettik. Bundan dolayı bulduğumuz formülle esnaflarımız ve insanlarımız bu konuda daha kazançlı çıkacaklar. Dolayısıyla ilçlerden vazoya gelen insanlarımız daha az ücret ödemiş olacak aynı zamanda araçlarımızda daha az yakıt yakmış olacak.' şeklinde ikili sistemle ilgili detalı açıklamalarda bulundu.Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com