"Yeni yapılanmayla ilgili radikal tedbirler gelecek"

Yeni yapılanmayla ilgili radikal tedbirler gelecek
CHP MYK'daki değişiklikle genel sekreterlik görevini üstlenen Tekin:

ANKARA (AA) - BARIŞ GÜNDOĞAN - CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, önümüzdeki günlerde parti örgütülerinin yeniden yapılanmasıyla ilgili radikal tedbirlerin hayata geçeceğini bildirerek, "CHP örgütleri, toplumsal beklentilere cevap verecek örgütler olacak" dedi. 

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dün açıklanan yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) listesinde genel sekreterlik görevini üstlenen Tekin, AA muhabirine CHP'de her görevin çok anlamlı ve onurlu olduğunu söyledi. 

Parti örgütlenmesi ve yapılanmasıyla ilgili ciddi beklentiler bulunduğuna işaret eden Tekin, bu beklentileri karşılamak adına önümüzdeki günlerde "radikal" tedbirlerin geleceğini bildirdi.

CHP'e içe dönük mücadeleye ise izin vermeyeceklerini, bundan sonra dışa dönük bir mücadeleyi örgütlere yerleştireceklerini vurgulayan Tekin, "CHP örgütleri toplumsal beklentilere cevap verecek örgütler olacak" değerlendirmesini yaptı. 

İstanbul İl Başkanlığı döneminde de bu yapıyı beminsediğini ve hayata geçirmeye çalıştığını anlatan Tekin, şöyle konuştu:

"Sivil toplum örgütleri, dernekler, üniversiteler sindirilmiş, konuşmuyor. Bütün bunların görevini CHP yapıyor. Bu nedenle dinamik örgütler göreceksiniz. Yeni CHP o olacak. 'Yeni CHP' kavramını daha önce de il başkanlığı dönemimde de kullanan bir siyasetçiyim. Herkesin, her kesimin CHP'si. Dışa dönük, halka dönük örgütlenme yapısını mutlaka hayata geçireceğiz. Bütün mağduriyetlerin olduğu yerde CHP olacak. Ben parti Genel Sekreteri, olarak nerede mağduriyet, nerede sorun varsa orada bulunacağım. Bu kapsamda yarın ilk işim, İstanbul'da mimar çetesinin mağdur etmek istediği bir aileye destek ziyaretinde bulunacağım." 

-"Yeni MYK olumlu tepkiler alıyor"

Tekin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan yeni MYK'nın başta örgütler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinden olumlu tepkiler aldığını söyledi. 

"Güçlü genel sekreterlik" modeline dönüşle ilgili bir soru üzerine Tekin, tüzük değişikliği konusunu bilmediğini dile getirdi. Tekin, yeni bir anlayışı hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti. 

Tekin, parti örgütü ve örgüt yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Tekin Bingöl'ün ise başarılı bir kişi olduğunu ifade etti. Bingöl'ün partinin çeşitli kademelerinde görev aldığını belirten Tekin, "MYK'ya yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, görev yapanlara da teşekkür ediyorum" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com