Yeni Yatırımcılar Bekleniyor

Yeni Yatırımcılar Bekleniyor
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 2008 yılında alt yapı çalışmaları başlayan 1. Etap Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) alt yapı çalışmalarının tamamlandığı belirtilirken, yaklaşık 1,5 milyon metrekare alanda kurulan OSB'ye yeni yatırımcıların beklendiği i

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 2008 yılında alt yapı çalışmaları başlayan 1. Etap Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) alt yapı çalışmalarının tamamlandığı belirtilirken, yaklaşık 1,5 milyon metrekare alanda kurulan OSB'ye yeni yatırımcıların beklendiği ifade edildi.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, OSB Müdürü Mehmet Sezer ve alt yapı işlemlerini tamamlayan Cevser Firması sahibi Cevdet Yıldız OSB'de incelemelerde bulundu. Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, alt yapısı tamamlanan OSB'nin Tavşanlı'nın ekonomik kabuğunu değiştireceğini söyledi. Tavşanlı OSB'nin Marmara Bölgesi Otomotiv sektörünün yan ürünlerinin üretim yeri olacağını ve Tavşanlı'nın bu kapasiteyi kaldırabilecek güçte olduğunu belirten Kaymakam Hatipoğlu, '74 hektarlık alanda çalışmaların alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni fabrikalar 1. Etap OSB'de ortaya çıkacaktır. Nursan Otomobil Kablo firması da bu alt yapı çalışması ile birlikte fabrika inşaatını hızla sürdürüyor. Motor görevi alacak olan Nursan Kablo Firması'nın burada kamu ile yarışabilecek bir istihdamı sağlaması bekliyoruz.' dedi
Sanayicilerin Tavşanlı'ya gelebilmesi için her türlü alt yapının tamamlandığını bildiren Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 'Daha önceleri boş arazi üzerinde sadece tabelası görünen alan iken bundan sonra burada çalışmaları ve fabrikaların yapımını izleyebileceğimiz alanlar olacak. Bundan sonra yapılacak tesislerin hızla çoğalacağını düşünüyoruz. Buralara 100 ve daha fazla işçi çalıştıracak büyük firmaların kurulacağını çok yakında bekliyoruz. Burada Cevser firmasına da yaptıkları alt yapı çalışmalarını en iyi şekilde teslim ettikleri için teşekkür ediyoruz.' şeklinde konuştu.
İlk etap OSB alt yapı çalışmaları sona erdiğini ve ikinci etap çalışmalarının da yakında başlayacağını kaydeden Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe, 'Tavşanlı emekli cennetiydi, üzerine ölü toprağı serpilmiş gibiydi. Ancak birlikten rahmet doğdu ve sanayileşme alanında son noktaya geldik. İlk etapta 1000 kişinin çalışacağı fabrika yapılıyor. Daha sonra 300-500 kişinin çalışabileceği fabrikalar geliyor. Ekonomik sıkıntıları olmayan ve aile geçimlerinin iyi olacağı bir döneme girdik. Tavşanlı için hep birlikte çalışıyoruz. Tavşanlı'nın 10 yıl sonrası şehircilik ve ekonomi alanında oldukça üst seviyelere gelecek. Burada alt yapı çalışmalarını tamamlayan şirketimize teşekkür ediyoruz.' dedi.
Tavşanlı OSB'de özel firmaların kurduğu fabrikalarda en az 5 bin kişi iş sahibi olacağını dile getiren Efe, 'Bursa'ya yakınlığımız ve Tavşanlı'da sanat mezunlarının fazla olması burada sanayileşmenin önünü açıyor. Burada Tavşanlı Kaymakamımız ve Belediye başkanımız ilçemize birer kazançtır. Allah yüzümüzü güldürmeye başladı. Tavşanlı üzerindeki ölü toprağı kalkıyor.' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com