Yeni yıla işsiz girdiler

Yeni yıla işsiz girdiler
İzmir’de sözleşmeli olarak çalıştıkları hastanede görev yapan 63 taşeron işçi, yeni yıla işsiz olarak girdi. Çalıştıkları kurum önünde eylem yapan işçiler, önceden herhangi bir bilgilendirilme yapılmadığını öne sürdü. Yapılan eylemde bazı işçiler sinir kr

İzmir Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Konak Ek Hizmet Binası’nda çalışan 63 işçi yeni yıla buruk girdi.
 
Soğuk havaya aldırış etmeden 2013’i çalıştıkları kurum önünde eylem yaparak karşılayan işçiler, kendilerine önceden hiçbir bildirim yapılmadan kapı önüne koyulduklarını öne sürdüler.
 
Hastanede 12 yıldır görev yapan Mustafa Gülçetin, “31.12.2012’de ferma değişikliğinden dolayı eni firma iş başı yapacağı için bizim tazminatlarımızı ödememek için bizi işten çıkarttığını söyledi. Sadece ben değil buradaki 63 işçi yarın itibari ile çalışanlar işsiz. Yeni yılı burada işsiz olarak giriyoruz. İşimize tekrar geri dönmek için mücadelemize devam edeceğiz. Aramızda uzun yıllardın çalışanlar var. Bu hastanede çalışanların hiçbiri yüz kızartıcı bir suç işlememiştir. İhale bitti firma bize tazminatı ödememek için işten çıkarttı” dedi.
 
Hastanenin 13 yıllık emektarlar işçilerinden olan Azize Önal da, yaşadıkları durumun vicdanlara sığmadığını söyledi. 5 yıldır günde 12 saat mesai ile çalışan ancak yeni yıla mesai arkadaşları gibi işsiz giren Ayşe Kınalı da işsizliğinin banka kredisi ile satın aldığı evini kaybettirme tehlikesini getirdiğini dile getirdi.
 
Gözyaşları içinde yetkililerden yardım isteyen Kınalı, “ Yeni yıl öncesi bize böyle bir oyun oynanması bizi kahretti. Banka kredisi ile ev aldım. Şimdi ne yapacağım? Evimi mi kaybedeceğim.? Yetkililer yardım etsin” diye konuştu.
 
İşçilerden 26 yaşındaki Gülsüm Şahinbaş ise, eylem sırasında sinir krizi geçirerek hastanede tedavi altına alındı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com