Yenice'de hıdrellez şenliği

Yenice'de hıdrellez şenliği
Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Yenice Beldesi Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hıdrellez Şenlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Yenice Beldesi Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hıdrellez Şenlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Hıdrellez'in bolluk ve bereketin timsali olduğunu söyleyen Yenice Belediye Başkanı Mehmet Topcu, “ Yaz ayının başlangıcını simgeleyen Hıdrellez Günü, beldemize 3 kilometre uzaklıkta bulunan Tahtalı Yaylasında her yıl geleneksel olarak kutlanmakta ve her geçen yıl halkımızın katılımı daha da artmaktadır. Bu yıl katılanların sayısı yaklaşık 7 bin kişiyi buldu. Karaçam ağaçlarının arasındaki Tahtalı Yaylasında bulunan sulama göledi de yaylaya ayrı bir güzellik katmaktadır. Sabah erken saatlerden itibaren çevre ilçelerden Tahtalı Yaylasına gelen halkımız kendi yanlarında getirdikleri yiyecekleri ağaçların gölgesinde afiyetle yerken, kurulan seyyar pazardan alışverişini de yapmaktadır. Ayrıca şenlikte her yıl olduğu gibi nişanlı kızlara şeker serpme etkinliği düzenlenmiştir. Bu seneki Hıdrellez şenliğimiz tam bir karnaval havasında geçmiştir. Bundan sonra yapacağımız Hıdrellez etkinliklerimizi daha da geliştirmeyi düşünüyoruz. Her yıl düzenlediğimiz Hıdrellez Şenlikleri birlik beraberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmaktadır. Sosyal hayatı Yenice beldesinde daha da zenginleştirmek için belediye olarak her türlü çabayı sarf ediyoruz. Şenliğimizi onurlandıran herkese çok teşekkür ediyorum.“ diye konuştu.
Yenice beldesindeki Hıdrellez Şenliklerine MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Emet Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Hisarcık Kaymakamı Mustafa Koç, ,Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Hisarcık Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut, Gediz Gürlek Belediye Başkanı İbrahim Ulusoy, Gediz Yeşilçay Belediye Başkanı Bünyamin Özer, Tavşanlı Balıköy Belediye Başkanları Muhsin Berksoy ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com