Yeniden yargılama neden hala yapılmıyor?

Yeniden yargılama neden hala yapılmıyor?
Eski komutan Hilmi Özkök, İlker Başbuğ’un yeniden yargılanması durumunda, kendisine tanıklık için çağrı geldiğinde mahkemeye gitmek zorunda olduğunu söyledi

Hürriyet gazetesinden Uğur Ergan’ın haberine göre eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası AKP Hükümeti’nin dikkatleri dağıtmak için ortaya attığı ‘’yeniden yargılama’’ konusunda açıklamalarda bulundu.

Yeniden yargılama konusunda AKP Hükümeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, net konuşmuyor.

‘’İçerde suçsuz insanlar var’’ diyerek Ergenekon ve Balyoz Davaları’ndan kumpas sonucu cezaevine attırdığı askerleri kastetmediği de ayrıca biliniyor. Zira, AKP Hükümeti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in yeniden yargılamalar konusunda vatansever Türk askerlerine yönelik gelen soruya basın toplantısında ‘’Bize Ergenekon ve Balyoz cici değil’’ diyerek zaten net tavrını koymuştu.

AKP Hükümeti sözcüsünün bu açıklamaları ve Başbakan Erdoğan’ın vatansever Türk askerlerini kastetmeyip yoksa PKK terör örgütü başı 40.000 insanımızın katili Abdullah Öcalan ile PKK terör örgütünün şehir yapılanması olan KCK’lıları kastettiği konuşuluyor.BDP ve terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan’ın ortaya bir af konusu getirmek için nasıl çırpındıkları da bu durumu destekler nitelikte.

Hilmi Özkök, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un yeniden yargılanması durumunda tanık olarak çağrıldığında mahkemeye gitmek zorunda olduğunu söyledi.

“Böyle bir durumda Cumhurbaşkanı dışında gidip gitmeme kişinin iradesine bağlı değildir" diyen Özkök, soru üzerine şunları kaydetti:Mahkeme çağırırsa kanun gereği gitmek durumundayım. Bu nedenle yeniden yargılama halinde tanıklık yapmam için mahkemeden davet gelirse elbette giderim.

Bir de 178. madde uyarınca sanıkların tanıklık daveti var. Aynen Işık Paşa (Koşaner) ve diğer komutanların durumu gibi. Ama hatırlayacağınız gibi mahkeme bunu kabul etmedi. Bana neden bu kapsamda tanıklık etmediğimi, mahkemeye gitmediğimi sordular.Gitsem zaten dinlemiyorlar. Işık Paşa’da gördük. İyi ki de gitmemişim. Emekli de olsa bir Genelkurmay Başkanı’nın mahkeme kapısından dönmesi hoş bir şey değil."
 

Başbakan Erdoğan’ın rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarından kurtulmak ve unutturmak için elinden geleni yapması, danışmanı Yalçın Akdoğan’ın ‘’Türk ordusuna kumpas kuruldu’’ itirafıyla birlikte hala TBMM gündemine  ciddiyetle alınmaması Türk Halkı’nı kandırmaya yönelik hareketlerinden biri olarak duruyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com