Yenisi yapıldıktan sonra yıkılacak

Yenisi yapıldıktan sonra yıkılacak
19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da 1978 yılından bu yana hizmet sunan Hükümet Konağı da ağır hasar gördü.

19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da 1978 yılından bu yana hizmet sunan Hükümet Konağı da ağır hasar gördü.
Pamukkale Üniversitesinden gelen uzman heyetin incelemesinin ardından oturulamaz raporu verilen Simav Cumhuriyet Meydanındaki zemin artı 4 kattan oluşan Hükümet Konağı tedbir açısından boşaltıldı,
Kaymakamlık başta olmak üzere hükümet binasında hizmet sunan Milli Eğitim, Nüfus, Tapu sicil, Tapu Kadastro, Malmüdürlüğü, Milli Emlak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Dernekler Şefliği gibi birimler ilçenin değişik bölgelerinde Kızılay tarafından kurulan çadır dairelerde hizmet vermeye başladı.
Yeni Hükümet binasının Kışla Caddesi üzerinde belediyeye ait 100 Yıl Parkı ile Meteoroloji Müdürlüğüne ait toplam 6 bin dekarlık alana yapılmasına karar verildi.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'nin girişimleriyle 180 günde tamamlanması planlanan yeni Simav Hükümet Binasının zemin artı 4 kattan oluşacağı ve Osmanlı mimarı tarzının güzel bir örneğini oluşturacağı kaydedildi.
Geçtiğimiz gün inşaatı üstlenen yapımcı firmaya yer tesliminin yapıldığı yeni Simav Hükümet Konağının 180 günde tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Meydanındaki 33 yıllık eski hükümet konağının yıkılacağı, yerine ise Simav Belediyesi tarafından turistik bir ilçeye yakışır yeni bir park yapılarak yeşil alana dönüştürüleceği kaydedildi.
Eski hükümet binasının yerinin yeşil alan olarak değerlendirilmesini çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Simavlılar, “Resmi bayramlarımızı kutladığımız Cumhuriyet Meydanının daha da genişleyecek olması ve ilçeye yakışır bir park haline dönüştürülmesi çok isabetli olur” değerlendirmesinde bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com