Yerde tekmelenen vatandaş maden işçisi çıktı!

Yerde tekmelenen vatandaş maden işçisi çıktı!
Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in Soma'da tekmelediği vatandaşın ailesi konuştu

Başbakanlık Müşaviri Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel’in 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’da, yerde olduğu halde hınçla tekmelediği Erdal Kocabıyık adlı kişinin 'provokotör' değil, ölen arkadaşları gibi 'madenci' olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesinin telefonla ulaştığı babası ve bir madenci akrabası, 30 yaşlarında olduğu öğrenilen Erdal Kocabıyık’ın geçen yıla kadar, facianın yaşandığı Soma Madenciliğe’e ait kapatılan başka bir madende çalıştığını anlattı. Kocabıyık’ın alamadığı maaşları ve tazminatı için Başbakan Erdoğan’ı protesto ettiği kaydedildi.

TEKMELENDİ, EVİ BASILDI, GÖZALTINA ALINDI

Yusuf Yerkel’in tekmelerine maruz kalmasının ardından Kocabıyık’ın evinin polis tarafından basıldığı ve gözaltına alındığı da ortaya çıktı. Adliyeye götürülen Kocabıyık, savcı tarafından sorgulanmak istendi. Genç madenci, “Ben 10 yıllık madenciyim” deyince durumu bilmeyen savcı, kısa ifadenin ardından serbest bırakma kararı aldı.

Madenci Kocabıyık, daha sonra avukatı aracılığıyla Yerkel hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcının çağırması üzerine mağdur sıfatıyla ifade verdi, şikayetçi oldu. Ayrıca hastaneden alınan darp raporu da dosyaya sunuldu. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com