Yerel gazete cinayetine iki kere müebbet!

Yerel gazete cinayetine iki kere müebbet!
Sakarya'da Basın İlan Kurumu'nun iki yetkilisini öldüren gazete patronunun davası sonuçlandı.

ADAPAZARI’nda 26 Eylül 2011 tarihinde, gazetesini denetlemeye gelen Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve kurum çalışanı Devrim Özergin’i öldürüp yerel gazete çalışanı Mustafa Süke’yi yaralayan, aynı zamanda o tarihte Adapazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı da olan yerel Anadolu Gazetesi imtiyaz sahibi Adnan Uyumaz’a ceza yağdı.

Uyumaz, 2 kez ağırlaştırılmış ömürboyuhapis cezasının yanı sıra ayrıca 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Davada Uyumaz’a yardım ettiği iddiasıyla yargılanan 3 kişi de 2’şer yıl 6 ay hapis cezası aldı.
 
Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasına Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay da katıldı. Duruşmada son savunmasını yapan Adnan Uyumaz olaylardan dolayı üzgün olduğunu söyledi.
 
Mahkeme kısa bir ara verdikten sonra kararını açıkladı. Mahkeme Adnan Uyumaz’ı BİK Şube Müdürü Recep Bolat ile Kurum çalışanı Devrim Özergin’i öldürdüğü gerekçesiyle 2 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme Uyumaz’a yerel gazete çalışanı Mustafa Süke’yi öldürmeye teşebbüs suçundan da ayrıca 20 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme Adnan Uyumaz’ın olay sonrasında kaçmasına ve saklanmasına yardımcı oldukları iddiasıyla yargılanan Saffet Özcan, Vedat Özcan ile şöförü Bahattin Ayhan’a da 2’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verdi.
 
Duruşmayı izleyen BİK genel Müdürü Mehmet Atalay çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada "Yaşananlardan dolayı üzgünüz ve karara da saygılıyız" dedi.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com