"Yerel Seçim 2014" özel yayını

Yerel Seçim 2014 özel yayını
Anadolu Ajansı ve Kral FM'in 30 Mart ortak yayınını yerel televizyon ve radyolar da verebilecek

İSTANBUL (AA) - Anadolu Ajansı ve Kral FM'in 30 Mart'taki "Yerel Seçim 2014" özel yayınını, yerel televizyon ve radyolar da verebilecek. Yayını vermek için şu ana kadar 100 yerel televizyon ve 100 yerel radyoyla anlaşma imzalandı.

"Yerel Seçim 2014" özel yayının sunuculuğunu üstlenecek olan "Gezegen Mehmet" olarak anılan Kral Grubu Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay, bu projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyledi. 

AA'nın ulusal kanallarla yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Akbay, şunları kaydetti:  

"Kral FM yıllardır yerel radyo ve televizyonlarla ortak yayınlar yapıyor. Anadolu Ajansı ile 30 Mart seçimlerinde 100 civarında yerel televizyon ve 100 civarında yerel radyo ortak yayınında seçim özel programı yapacağız. Bu rakam 100'ü aşabilir. Şu ana kadar anlaşma yaptığımız kanal 100 civarında. Anadolu Ajansı'nın Türkiye'nin il ve ilçelerinde 900 civarında muhabiri var. Bu muhabirlere bağlanacağız. Seçilen başkanlarla ilk canlı bağlantıları biz yapacağız. Seçim sonuçlarını verirken açık ara önde giden başkan adaylarıyla Anadolu Ajansı muhabirleri vasıtasıyla ilk bağlantıyla duygularını alacağız. Doğuş Yayın grubu bünyesinde olduğumuz için NTV'nin olanaklarından da faydalanacağız. Özel konuklarımız var. Seçimde yapılması gereken her şeyi yapacağız.  Tek bir noktadan yaptığımız yayın şu andaki rakamlarla 100 yerel televizyon ve 100 yerel radyo alacak. Bu 180 de olabilir. Çok ciddi bir ilgi var. Ortak yayında en doğru haberleri milyonlarla paylaşacağız." 

Akbay, ortak yayını aktaran yerel radyo ve televizyonlardan herhangi bir ücret alınmayacağını, yayını vermeyi kabul edenlerle bir sözleşme imzaladıklarını belirtti.

Bu yayının yerel televizyon ve radyolar için önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Akbay, "Seçim sakin ve güzel geçer diyoruz. Yerel televizyon ve radyolarla  görüşmelerimiz devam ediyor. 'Sizinle ortak yayın yapacağız' dedikleri taktirde onlardan bir yazı alıyoruz. Islak imzalı. Bunun dışında farklı bir isteğimiz olmuyor" ifadelerini kullandı. 

 

- "Gerçekten çok zengin bir program olacak"

 

Akbay, yayında AA'nın seçim ekranını yerel televizyon ve radyolarla paylaşacaklarını vurguladı.

Kral FM'in yayın stüdyosunu program için televizyon yayın stüdyosuna dönüştüreceklerini anlatan Akbay, "Yayında grafik çalışmaları da olacak. Çok farklı ve profesyonel bir grafik çalışması yapıldı. Seçim günü grafikleri gösterecek akıllı ekranımız var. O grafiklerle sonuçları en doğru ve en anlaşılır şekilde vereceğiz. Kral FM'de yapacağımız programı, bir televizyon programı gibi göreceğiz ve yerel televizyonlar bunu aktaracak. Stüdyo konuklarımız olacak. NTV ile ortak yapacağız. NTV'ye gelecek konukları canlı yayına alacağız. AA'nın görüntülerini aktaracağız. Gerçekten çok zengin bir program olacak" diye konuştu. 

Akbay, ortak yayının Yüksek Seçim Kurulu'nun izin vereceği saatle başlayacağını ve sabaha kadar sürebileceğini kaydetti. 

Yerel seçimlerin güzel ve huzurlu geçmesini dileyen Akbay, "Türkiye kazansın diyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com