Yerel seçime doğru

Yerel seçime doğru
AK Parti Van İl Başkanı Aras:

VAN (AA) - AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, "Seçim arifesinde çözüm sürecinin çok ciddi anlamda sekteye uğratıldığını, birbirimize tahammülümüzün olmadığını, seçimde demokrasinin yaşanmadığını ve barış içerisinde bir yarışın olmadığını AK Parti'liler olarak her gün yaşamaktayız" dedi.

AK Parti Van İl Başkanı Aras, 30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçimler öncesi partilerinin kentte yürüttüğü çalışmalarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Aras, 27 Mart'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Van halkıyla bir araya geleceğini bildirerek, son zamanlarda yürüttükleri seçim çalışmalarında çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını, çözüm süreciyle bölgeye gelen baharın seçim sürecine yansımadığını söyledi.

Çözüm süreciyle herhangi bir ölümün yaşanmadığını ancak siyasilerin seçim arifesinde yaptıklarıyla bu sürece gölge düşürmeye çalıştığını anlatan Aras, şöyle konuştu:

"Seçim arifesinde çözüm sürecinin çok ciddi anlamda sekteye uğratıldığını, bir birimize tahammülümüzün olmadığını, seçimde demokrasinin yaşanmadığını ve barış içerisinde bir yarışın olmadığını AK Parti'liler olarak her gün yaşamaktayız. Her gün saldırılara maruz kalmaktayız. Dün Kevenli TOKİ'de kadınlarımıza yönelik taciz ve saldırı olmuştur. İşin doğrusu, mevzu bahis hanımefendiler olunca bu saldırıları alçakça saldırı olarak kabul ediyorum. Bu tahammül edilebilecek bir saldırı değil. Kadınlar bizim varlığımız, mukaddesatımız, namusumuzdur. Lütfen herkes haddini bilsin. Kadınlarımıza yönelik taciz ve saldırılarda bulunulmasın. Bu ne İslam kimliğine, ne vicdana, ne insanlığa ne de özellikle Kürt'e yakışıyor. Kürt'ün hanımı namusludur, mukaddestir, bizim için değerlidir. Herkes bu noktada haddini, edebini bilsin. Her şeye eyvallah ama bayanlarımıza olan saldırıları asla kabul etmeyiz. Bu tür hadiseleri bulduğumuz yerde misliyle mukabele edeceğimizi bildirmek istiyoruz. Bunun yanında gençlik kollarımıza yönelik de ciddi saldırılar olmuştur. Maalesef cumartesi günü Bostaniçi'nde gençlerimize silahlı saldırı olmuştur. Bununla birlikte seçim bürolarımıza, araçlarımıza ve partililerimize yönelik saldırılar oluyor."

Aras, AK Parti reklamını yapacak hiçbir duvar bulamadıklarını, esnafın büyük korku yaşadığını vurgulayarak, "Dikkat ederseniz kentin hiçbir noktasında duvarlarda partimizin reklamı yok. Çünkü bulamadık. Bu da çok vahim bir tablodur. Biz her şeyden önce bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz. Temennimiz bu saldırıların son bulmasıdır" ifadelerini kullandı.

"Rakibimiz olan BDP, seçimi kaybedeceğini bildiği için şiddete ve baskıya başvurmaktadır" diyen Aras, adı barış ve demokrasi olan bir partinin barış içerisinde olunan bir dönemde saldırıp vurduğunu, tacizde bulunduğunu ifade etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com