Yerel Seçime Doğru

Yerel Seçime Doğru
AK Parti'de, Başbakan Erdoğan'ın miting düzenleyemediği iller başta olmak üzere bakan ve genel başkan yardımcıları da il ve ilçe ziyaretleri gerçekleştirecek

ANKARA (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlere yönelik miting çalışmaları devam ederken, Erdoğan'ın miting programında olmayan iller başta olmak üzere bakanlar ve genel başkan yardımcıları da il ve ilçelere ziyaretler gerçekleştirecek. 

AK Parti Genel Merkezinden alınan bilgiye göre, Seçim İşleri Başkanlığı çalışmaları kapsamında Türkiye 6 bölgeye ayrıldı. Seçim çalışmalarına bölgeler üzerinden devam edilirken, her bölgeye bir seçim işleri başkan yardımcısı ve seçim işleri uzmanı giderek seçim hazırlıklarıyla ilgili yerinde değerlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.   

-Sivas'tan İstanbul'a 58 miting

Başbakan Erdoğan 23 Şubat'ta Sivas'ta başlattığı seçim çalışmaları kapsamında bugüne kadar aralarında Burdur, Uşak, Kırklareli, Balıkesir, Isparta, Muğla, Niğde, Osmaniye, Sivas, Yozgat, Afyonkarahisar, Kütahya, Adıyaman, Kırıkkale, Elazığ, Malatya, Eskişehir, Denizli, Şanlıurfa, Ağrı ve Muş'un da bulunduğu 21 ilde miting gerçekleştirdi. 

Erdoğan'ın Bitlis, Bingöl, Siirt, Mardin, Mersin, Aksaray, Batman, Gaziantep, Adana, Antalya, Manisa, İzmir, Aydın, Kahramanmaraş, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Sakarya, Bursa, Rize, Erzurum, Hatay,  Ankara, Kocaeli, İstanbul, Trabzon, Ordu, Samsun, Kastamonu, Düzce, Karabük, Zonguldak, Van, Diyarbakır, Konya, Kayseri ve  İstanbul'da miting gerçekleştirerek toplam 58 ilde vatandaşla bir araya gelmesi planlanıyor.  

-Bakanlar ve genel başkan yardımcıları da sahada

Başbakan Erdoğan'ın miting programı dışında kalan illerde de AK Parti çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda öncelikli olarak Erdoğan'ın ziyaret edemediği 23 il olmak üzere bakan ve genel başkan yardımcıları da il ve bazı ilçelere ziyaretler düzenliyorlar. 

-Sandık eğitimleri

AK Parti'de müşahit eğitimleri konusunda da çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Bu doğrultuda illerden gelen hukukçu ve eğitimcilere parti genel merkezinde uzmanlar tarafından eğitim verildi. Eğitim alan partililer de AK Parti tarafından hazırlanan "Müşahit Eğitim Videosu" eşliğinde sorumlu oldukları bölgelerdeki sandık görevlilerine eğitimler gerçekleştirdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com