Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım: - "Yolsuzluk konusunda tereddütlü davranan, suskun kalan bunun bedelini ödeyemez. Yolsuzluğu babam da yapsa, kardeşim de yapsa, iki gözüm de yapsa hiç acımam, canına okurum"- "Ben bugünlere 11 yıl,

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Yolsuzluk konusunda tereddütlü davranan, suskun kalan bunun bedelini ödeyemez. Yolsuzluğu babam da yapsa, kardeşim de yapsa, iki gözüm de yapsa hiç acımam, canına okurum" dedi.

Yıldırım, AK Parti Belediye Başkan adaylarını tanıtmak üzere 13 Şubat Spor Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.

Burada konuşan Yıldırım, İstanbul merkezli operasyona işaret ederek, şunları söyledi:

"Yolsuzluk adıyla bu ülkenin meşru hükümetini alaşağı etmek için yeni bir plan, yeni bir sinsi plan yürürlüğe girdi. Bakın, şurada bir şeyi açıklıkla söyleyeyim, yolsuzluk çok önemli bir konu. Yolsuzluk konusunda tereddütlü davranan, suskun kalan bunun bedelini ödeyemez. Yolsuzluğu babam da yapsa, kardeşim de yapsa, iki gözüm de yapsa hiç acımam, canına okurum. Ben bugünlere 11 yıl, binlerce projelere imza atarak geldim. Bize çamur atanların önce o çamur kendi ellerine yapışır. Buradan bunu ilan ediyorum. Hiç kimse böyle işe tevessül etmesin."

Geçen 11 yılın hesabını vere vere geldiklerine değinen Yıldırım, "Mahkemelerde verdik. Meclis'te verdik. Sayıştay'da veriyoruz. KİT komisyonunda veriyoruz. Seçimlerde millete, sizlere hesabı veriyoruz. Üç seçim geçirdik. 34,5 ile aldık, 47'ye, oradan da 50'ye çıkardık. Biz yanlış yapsaydık herhalde bunun hesabını millet sorardı. Öyle değil mi? 3 ayrı konu bir araya getirilerek, '100 milyar dolarlık yolsuzluk'. Bizim yaptığımız yatırımın tutarı 160 milyar lira. Bu yolsuzluk olduysa bölünmüş yollar nereden yapıldı? Soruyorum" diye konuştu.

Gücünü milletten almayan bazı unsurların dış güçlerle de işbirliği yaparak bu ülkenin iktidarını devirmeye heveslendiklerini belirten Yıldırım, "Bunu gördük ve bunun da gereğini yaptık, yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

- "Yargı başka yerden icazetlere göre karar veremez"

Binali Yıldırım, cemaatlerin yıllardır halka dini anlattığını, hep iyiliği öğütleyip gelecek nesillerin ülkesini, vatanını, milletini seven bireyler olması için çalıştığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Onlar böyle çalıştığı için de milyonlarca vatandaşımız onlara varını-yoğunu yemedi, yedirdi. Giymedi, giydirdi. Halkımız her türlü desteği verdi, veriyor. Vermeye de devam edecek ama hiç kimse bu yapılanları o milyonlarca masum insanın yaptığını düşünmesin. Onları bir kenara ayırıyorum ama gördük ki devlet içinde kayıt dışı bir yapılanma var, paralel yapılanma var. Bu yapılanmanın amacı halkın seçtiği parlamentodan çıkmış iktidara hesap sormak, iktidara diz çöktürmek. İşte bu kabul edilemez. Bu hangi ad altında olursa olsun, asla kabul edilemez. Yargının bağımsızlığına sonuna kadar 'evet' diyoruz ama bağımsız yargı, aynı zamanda tarafsız yargı olması lazım. Taraflı yargı olmaz. Yargı kararını, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre verir. Başka yerden alacağı icazetlere göre karar veremez. Türkiye Cumhuriyeti laik, sosyal bir hukuk devletidir."

Toplantıda Erzincan ve bağlı ilçelerin ve beldelerin belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.

Muhabir: Barış Yalçınkaya
Yayınlayan: Orhan Topal

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com