Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "İZSU kurumumuzla nereye su veriyorsak arıtıyoruz ve 24 saat kesintisiz ve sağlıklı su veriyoruz. Başka bir şey bulun, geçmiş işlerle, boş işlerle uğraşmanın faydası yok"- "Daha önce katı atık tesisinin Harmanda

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "İzmirli arsenikli suyu değil, tatlı, şerbet gibi suyu içmeli" sözünü değerlendirerek, "İZSU kurumumuzla nereye su veriyorsak arıtıyoruz ve 24 saat kesintisiz ve sağlıklı su veriyoruz. Başka bir şey bulun, geçmiş işlerle, boş işlerle uğraşmanın faydası yok" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Foça Bağarası Kültürevi'nin temel atma töreninde konuşan Kocaoğlu, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Harmandalı'ndaki çöp depolama alanına ilişkin "patlamaya hazır bir bomba" değerlendirmesini eleştirdi.

Kocaoğlu, daha önce katı atık tesisinin Harmandalı'da kurulmasını öneren Yıldırım'ın şimdi burada tesis kurulamayacağı yönünde görüş belirttiğini öne sürerek, Harmandalı'nın vahşi değil, düzenli depolama alanı olduğunu ve İstanbul Ümraniye ile kıyaslanmasının doğru olmadığını dile getirdi.

"Burada nasıl bir tesis yapacağımızı dünya aleme göstereceğiz" diyen Kocaoğlu, daha önce Torbalı Taşkesik'te kurulması planlanan tesisin siyasete kurban edildiğini iddia etti.

- Arsenikli su tartışması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da "İzmirli arsenikli suyu değil, tatlı, şerbet gibi suyu içmeli" sözlerini değerlendiren Kocaoğlu, "Dün Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç Bey İzmir'e gelmiş. 'Arsenikli suyu içirdiler' demiş. Sayın Başbakan Yardımcımız çok gerilerde kalmış. Arsenikli suyu biz içirmiyoruz. O zaman da içirmedik. Yeni bağlanan yerler hariç, İZSU kurumumuzla nereye su veriyorsak arıtıyoruz ve 24 saat kesintisiz ve sağlıklı su veriyoruz. Başka bir şey bulun, geçmiş işlerle, boş işlerle uğraşmanın faydası yoktur" ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu, belediye yönetimini borçla devraldığı yönündeki söylemlerinin kesinlikle bir önceki Başkan Ahmet Piriştina'yı hedef almadığını da ifade ederek, "Rahmetli başkanımızı her zaman minnetle andım. Ahmet Piriştina'nın kendi döneminde bir kuruş borçlanması da yok. Bu borçlar ondan önceki dönemlerin borcuydu. İzmirlinin çok iyi bildiği konuları siyaset malzemesi yapmanın bir gereği yoktur" dedi.

- İzmir'de trafik sorunu

Kentteki trafik sorunu nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere değinen Kocaoğlu, şunları kaydetti:

"İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak'a, göreve başladığı zaman 'Trafik problemi ile ilgili bir koordinasyon toplantısı yapın, konuşalım' dedik, hala yapılacak. İzmir'de trafiğin yoğun olduğu saatlerde trafik polisi gören var mı, trafik polisi görev yapıyor mu? İkinci sıra, üçüncü sıra parklanmalara bizim müdahale yetkimiz yok. Bu konuda görev yapacak kurumlar Emniyet Müdürüne ve sayın Valiye bağlı. Sayın Emniyet Müdürü ve sayın Valiyi trafik polislerine görev yaptırmaya çağırıyorum. Trafiği tıkayarak, otopark eksik diyerek seçime kadar İzmirli hemşehrilerimize sıkıntı yaşatmanın hiçbir anlamı yok. Buradan fayda çıkmaz. Trafik polisini çekerek İzmirliye eziyet çektirmeyin."

Kocaoğlu, konuşmasının ardından kültürevinin temeli törenle atıldı. Toplantı odası, ibadethane, kurs odası, yemekhane, yönetim odası, gasilhane ve otopark gibi bölümlerden oluşacak "Foça Bağarası Kültür Evi" 441 metrekarelik bir alanı kaplayacak ve 2 katlı olarak inşa edilecek.

Muhabir: Ahmet Bayram
Yayınlayan: Nevbahar Kabaklı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com