Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım:- "Ülkede yatırımların yüzde 50'sini, 11 yıl boyunca yapan, 250 milyar liralık eseri Türkiye'ye yapan bir bakanlığın başında, şanla şerefle görev yaptım"- "Bu dünyada veremeyeceğimiz hiçbir

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Türkiye'de yatırımların yüzde 50'sini 11 yıl boyunca yapan bakanlığın başında görev yaptığını belirterek, "Bu dünyada veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok" dedi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde partisinin Bornova İlçe Başkanlığı Toplantı Salonu önünde vatandaşlara hitap eden Yıldırım, konuşmasında, son 10 yılda geriye gittiğini ve içe kapandığını ifade ettiği İzmir'de, tarih yazacaklarını söyledi.

Yıldırım, iktidarları döneminde, dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere çevirip bugünlere geldiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"11 yılda yaptıklarımızı anlatmaya kalksak, bizi eleştirenlerin uykusu gelir. Tek günümüzü boş geçirmedik. Ülkede yatırımların yüzde 50'sini, 11 yıl boyunca yapan, 250 milyar liralık eseri Türkiye'ye yapan bir bakanlığın başında, şanla şerefle görev yaptım. Yüz binlerce ihale yaptım, iş tamamladım. Birçoğunu bilmem, arkadaşlarıma güvendim, hepsinin altına da imzamı attım. Bütün bu işlerin hesabını, her an verdik, Meclis'te, Sayıştay'da, KİT Komisyonu, mahkemelerde verdim, 3 dönemdir seçimde verdim."

Bir muhalefet partisi liderinin, kendisiyle ilgili "Merak ediyorum, İzmir'in sokaklarında nasıl gezecek?" dediğini belirten Yıldırım, "Nasıl gezdiğimi, İzmirlilerle kucaklaştığımı görmek istiyorsan, buradayım. Buyur, sen de gel, beraber gezelim. Bu dünyada veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok" diye konuştu.

Yıldırım, seçimdeki rakiplerinin, İzmir'le ilgili projelerden konuşmak yerine, kendisini ideolojik siyasete çekmeye çalıştığını öne sürerek, "Yaptıklarıyla ilgili anlatacakları bir şey olmadığı için hemen minderin dışına doğru ustaca çıkıp, dışarıdan taciz atışlarıyla, akılları sıra bizlerle ilgili milletin aklında soru işareti oluşturacaklar. Hadi oradan, sizin sicilinizi cümle alem biliyor" görüşünü dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'yla ilgili katılımcılardan birinin sözü üzerine Yıldırım, "Sevgi, samimiyet, saygı. Ne kadar verimsiz ne kadar tembel olsa, o da bir İzmirli, o da bu şehirde yaşayıp hizmetimizden istifade edecek. Ayrımcılık yok" dedi.

Binali Yıldırım'a, konuşmasının ardından, Tuğçe Öztürk tarafından yapılmış portresi hediye edildi.

Muhabir: Emre Umurbilir
Yayınlayan: Serdar Yılmaz

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com