Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Toptan:- "Cumhuriyet tarihinde ilk defa Türkiye, pistin sonuna vardı ve havalandı. Artık kimse kalkan bu uçağı yani Türkiye'yi yeniden bu piste indiremeyecek

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan, cumhuriyet tarihinde ilk defa Türkiye'nin pistin sonuna vararak havalandığını belirterek, "Artık kimse kalkan bu uçağı yani Türkiye'yi piste yeniden indiremeyecek" dedi.

Partisinin Canpolat Pamay Spor Salonu'nda düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Toptan, Zonguldak'ın yerel yönetim hizmetleri açısından "laboratuvar" denilebilecek kent olduğunu söyledi.

Merkezi hükümetin Zonguldak'la ilgili çok şey yaptığına dikkati çeken Toptan, "Zonguldak'ın altyapısından eğitime, sağlıktan yollarına kadar gelecek ihtiyaçlarını karşılayacak şekildedir. Çok önemli yatırımlar yapıyor ama Zonguldak'a geldiğiniz zaman gördüğünüz manzara sizi ürkütüyor çünkü yerel yönetimler devrede olmadığı için. Yerel yönetimler aracılığıyla getirilecek hizmetler aksadığı için görüntünüz hiç de hoş olmuyor" şeklinde konuştu.

"Her zaman Türkiye, uçak pistinin sonuna gelip ne zaman tam kalkmaya hazırlanırsa başına bir şeyler geliyor" diyen Köksal Toptan, şöyle devam etti:

"27 Mayıs, 12 Mart muhtırası, 12 Eylül ve 28 Nisan oluyor. Cumhuriyet tarihinde ilk defa Türkiye, pistin sonuna vardı ve havalandı. Artık kimse kalkan bu uçağı yani Türkiye'yi yeniden bu piste indiremeyecek. Türkiye'nin önüne takoz koymaya ve hızını kesmeye çalışanlar şunu bilmelidir ki ülkemiz geldiği yerden geri dönemez. Biz istesek de geri dönemez. Kişi başına milli gelirin 10 bin dolara vardığı, yılda 600 bin otomobilin ve bir milyon konutun satıldığı Türkiye'de insanımızı refahtan, huzurdan kimse geri bırakamaz. Buna kimse cesaret edemez. Belki bizi yavaşlatabilirler, kalkınma hızımızı yüzde 5 değil de yüzde 4'lere çekebilirler ama herkes bilmelidir ki Türkiye, önüne koyduğu hedeften geri dönmeyecektir. Yerel yönetim seçimleri bu istikrarlı gidişin çok önemli bir kilometre taşıdır."

Ankara'da istikrar olduğunu ve halkın istikrarın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini aktaran Toptan, "Halkımız bir de bu istikrarı bozmak isteyenlerin farkındadır. Değişik senaryolarla Türkiye'nin istikametini değiştirmeye ve gücünü kırmaya, sınamaya çalışanlar ülkemizin yaptıklarına ve önündeki hedeflere baksınlar. Türkiye'nin hedefine varmasını engellemeye, içimize fitne sokmaya, birbirimize gücendirmeye ve karşılıklı olarak kalplerimizi kırmaya çalışanlar var. Bu oyuna çok geldik. Şimdi gelmeyelim. Birbirimizi sevmeye, kucaklamaya ve muhabbetimizi devam ettirmeye çalışalım" şeklinde konuştu.

CHP'nin Filyos Projesiyle ilgili Danıştaya başvurduğunu anımsatan Toptan, sözlerini şöyle tamamladı:

"CHP başka ne bilir ki? Durdurma kararı elbette yargı kararı, diyecek bir şey yok ama yazık değil mi bunca yıllık emeğe? Şimdi ihale kuruluna gönderildi. Yakında duyacaksınız. Toplamı 1,5 katrilyon olan bir projeden bahsediyoruz. Altyapısı 810 trilyon, eski parayla. Üst yapısı bir o kadar. Türkiye'nin en büyük projelerinden bir tanesi. 'Burada yanlış yapılıyor, bunu durdurun ey hakimler' demek, anlamak mümkün değil ama inşallah bunu da aşacağız."

Toplantıda AK Parti'nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

Muhabir: Kasım Sakallı
Yayınlayan: Kemal Kaymak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com