Yerel seçimlere doğru

Yerel seçimlere doğru
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Hep birlikte, örgütümüzle dayanışma içinde, 30 ilçe ve büyükşehiri tekrar alarak, yerelde iktidarımızı daha da güçlendirmek için yola çıkıyoruz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Hep birlikte, örgütümüzle dayanışma içinde, 30 ilçe ve büyükşehiri tekrar alarak, yerelde iktidarımızı daha da güçlendirmek için yola çıkıyoruz" dedi.

CHP'nin İzmir'de ilçe belediye başkan adaylarını belirlemesiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kocaoğlu, yerel seçimde, CHP tarafından tekrar aday gösterilmeyen mevcut ilçe belediye başkanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Tüm aday adaylarının ilçe belediye başkan adaylarının yanında olacağına inandığını belirten Kocaoğlu, şunları söyledi:

"Bu, bir yarış. Bugün bizi gösterdiler, yarın bizi de göstermeyebilirler. Burada biz 30 ilçeye bakıyoruz, Genel Merkez tüm Türkiye'ye bakıyor. Belli dengeler kuruyor. Aday gösterilen arkadaşın çok başarılı, diğerlerinden farklı olduğu duygusuna kapılmamak lazım. Koşullar böyle getiriyor. Bir zaman kesidi içinde değerlendirme yapılıyor. Aday adaylığı müracaatı yapmış arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli. Aday gösterildiğin zaman sevinmek, gösterilmediğin zaman üzülmek gibi lüksümüz yok. Tabii ki insanoğlu burulabilir. Bunu, doğal kabul etmek gerekiyor."

Kocaoğlu, herkesin, yerel seçimin genel seçimin provası olacağı düşüncesiyle çalışacağına inandığını ifade ederek, "Hep birlikte, örgütümüzle dayanışma içinde, 30 ilçe ve büyükşehiri tekrar alarak, yerelde iktidarımızı daha da güçlendirmek için yola çıkıyoruz" dedi.

Aday olamayanlar için, kendisine yönelik "yapmadığı, yaptırmadığı, engel olduğu" konusunda söylem veya irdeleme yapılabileceğine işaret eden Kocaoğlu, şunları kaydetti:

"Bu, siyasetin doğasında olan bir şeydir. Ben, Ankara'ya da gitmedim. Özellikle burada arabalı vapuru devreye aldık. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. MYK'dan çıkıp, Parti Meclisi'nde değişen arkadaşlarımız var. Bu, işin doğasındadır. Biz de 2004 yılında MYK'dan çıkmadık, bir başka arkadaşımız çıktı hatta Parti Meclisi'nden sonra biz olduk. Bunlar, siyasetin dikenli yolları. Hepimiz bundan geçeceğiz. Hepimizi, bugün beni de bu ulvi makamlara, ilçemizde, büyükşehirde tarihe geçirecek görevlere getiren de CHP'dir. Biz partimizin, bu ulu çınarın gölgesinde siyaset yaptığımızı hiçbir zaman unutmadan, o insan ve ülke sevgisiyle siyaset yapmamız gerekiyor. Arkadaşlarımızın da aynı doğrultuda hareket edeceklerini düşünüyorum."

Muhabir: Ufuk Kırabalı
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com